X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Olağanüstü hal ilan edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Olağanüstü hal ilan edildi

  • Giriş Tarihi: 14.8.2013 16:51 Güncelleme Tarihi: 14.8.2013 18:33

Mısır geçici Cumhurbaşkanı Adli Mansur, ülke genelinde 1 ay boyunca olağanüstü hal ilan edildiğini, ordunun polise yardımcı olmak için görevlendirildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Ülkedeki şiddet olayları nedeniyle rejimin ve emniyetin tehlikeye girmesi, kamu malına ve özel mülklere zarar verilmesi, radikal gruplar ve cemaatler tarafından vatandaşlarının kanının akıtılması sebebiyle Sayın Cumhurbaşkanı, Bakanlar Kurulunun da onayıyla ülke çapında 14 Ağustos 2013 tarihi saat 16.00'dan itibaren geçerli olmak üzere 1 ay süreyle olağanüstü hal ilan etti" denildi.

Açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı, ülkenin ve rejiminin güvenliğiyle vatandaşları korumak, kamu malını ve özel mülkleri muhafaza etmek için gerekli tüm icraatları yapması için polise yardımcı olması amacıyla Silahlı Kuvvetleri görevlendirdi" ifadelerine yer verildi.

İlan edilen olağanüstü hal kapsamında, normal zamanda gerekli olduğu gibi Başsavcılığının izni beklenmeksizin kişiler gözaltına alınabilir, evlere baskın yapılabilir gibi isnistai uygulamalar da yer alıyor.

Ayrıca, Mısır İçişleri Bakanlığı 17.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı getirdi.

kalan karakter 1000

Yaşar Sert. Yaşar Sert.

Ağaçlar için ortalığı ayağa kaldıran demokrasi ve doğanın korunması için kendilerini kahraman ilan eden, tepki gösteren aydın, çağdaş, akıllı, bilinçli, duyarlı Tencereciler.. Tavacılar… Kardeşleriniz Mısırda Darbeciler tarafından katliama uğrarken Nerdesiniz?? Ağaca, doğaya önem veren siz duyarlı tencereciler, tavacılar.. Domokrasi ve Darbeye karşı neden tavır almıyorsunuz?? Ülkemizin Askeri Anayasayla yönetilmesini nasıl içinize sindiriyorsunuz??? Askeri anayasayla yönetilmeyi, vatandaşın en büyük ayıbı olarak görmüyormusunuz??

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.08.2013 23:28
Yaşar Sert Yaşar Sert

Ağaçlar için ortalığı ayağa kaldıran demokrasi ve doğanın korunması için kendilerini kahraman ilan eden, çevresinde olan bitenden haberi olan ve tepki gösteren aydın, çağdaş, akıllı, bilinçli, duyarlı Tencereciler.. Tavacılar… Kardeşleriniz Mısırda Darbeciler tarafından katliama uğrarken Nerdesiniz?? Ağaçlara gösterdiğiniz duyarlılığı, niye Mısırda özgürlükleri için, demokrasi için, darbecilere karşı mücadele eden kardeşleriniz için göstermiyorsunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.08.2013 21:38
www444 www444

misirda bu Kadar insan katledilirken Amerika ve avrupa basininda haber denilecek bir baslik yok
türkiyeyi gezi adi altinda Amerika ve avrupa medyasi bu günki misir yapacakti bunlarin insanliklari
olsa ne olur müslümanliga karsi hiristiyan katliami baslamistir gözümüzü dört acalim baylar,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.08.2013 20:22
Güneydogulu Güneydogulu

MÜSLÜMANIM DIYENLER NEREDE ?.... MÜSLÜMAN DEVLETLET NEREDE ?... HER YERIMIZI KAN GÖLÜNE CEVIRDILER... BU SESSIZLIK NIYEEEEE....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.08.2013 19:28
Yaşar Sert. Yaşar Sert.

Ağaçlar için ortalığı ayağa kaldıran demokrasi ve doğanın korunması için kendilerini kahraman ilan eden, çevresinde olan bitenden haberi olan ve tepki gösteren aydın, çağdaş, akıllı, bilinçli, duyarlı Tencereciler.. Tavacılar… Kardeşleriniz Mısırda Darbeciler tarafından katliama uğrarken Nerdesiniz??

Ağaçlara gösterdiğiniz duyarlılığı, niye Mısırda özgürlükleri için, demokrasi için, darbecilere karşı mücadele eden kardeşleriniz için göstermiyorsunuz?? Orada Thomalarla insanların üzerine su sıkılmıyor!! Kurşun sıkılıp katlediliyorlar!!! Vicdanınız rahatmı??

Sahi, siz çağdaşlık ve demokrasi kahramanları olarak, ülkemizin uzun yıllardan beri Askeri Anayasayla yönetilmesini nasıl içinize sindiriyorsunuz??? Askeri anayasayla yönetilmeyi, vatandaşın en büyük ayıbı olarak görmüyormusunuz?? Ağaca, doğaya önem veren siz duyarlı tencereciler, tavacılar.. İnsana önem vermiyormusunuz?? Domokrasi ve Darbeye karşı neden tavır almıyorsunuz??

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.08.2013 19:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.