X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uzayda hayat var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uzayda hayat var

  • Giriş Tarihi: 25.2.2014

Ödüllü astrobiyolog Richard Hoover, meteorlarda dünya dışı mikroorganizmalar bulduğunu açıkladı. Hoover'a göre bu bulgular, uzayda yaşamın varlığını kanıtlıyor

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA'da 1992'de "yılın mucidi" ödülüne layık görülen astrobiyolog Richard Hoover (46), tek hücreli yosunlar üzerine yaptığı çalışmalarla dünya çapında üne sahip oldu. Birçok konuda uzmanlığı bulunan Hoover, NASA ve Marshall Uzay Uçuş Merkezi'nde, olağanüstü ortamlarda yaşayan mikroorganizmalar üzerine araştırmalar yaptı. Geçtiğimiz günlerde NASA'dan emekli olan Hoover, Uluslararası UFO Konferansı'nda uzayda hayatın varlığına dair kanıtları olduğunu açıkladı. 1806 ve 1864'te Fransa'ya düşen iki meteor ile 1969'da Avusturalya'da bulunan meteorları inceleyen Hoover'ın açıklamaları, bilim dünyasında tartışma yarattı.

'DÜNYAYA AİT DEĞİLLER'
Hoover, mikroorganizmaların meteorlara yeryüzünde bulaştığı savının, bilimsel gerçeklerden uzak olduğunu kaydetti. Yeryüzündeki mikroorganizmaların nitrojen içerdiğini ve canlı bir varlık ölünce nitrojenin atmosfere karıştığını kabul eden Hoover, bu sürecin milyonlarca yıl sürdüğünü ve bu durumun kendi tezini kuvvetlendirdiğini savundu. Meteorlarda bulduğu mikroorganizmalarda ise nitrojen olmadığını söyleyen Hoover, bunun mikroorganizmaların milyonlarca yıl yaşında olduğunu kanıtladığını ifade etti.

'DİĞER METEOR ÖRNEKLERİNDE YOK'
NASA, Richard Hoover'ın açıklamalarını kesin bir dille reddetti. Yetkililer Hoover'ın araştırma yaptığı meteorlarda bulduğu mikroorganizmaların, diğer meteor örneklerinde bulunmadığını, bunun da mikroorganizmaların Hoover'ın inceleme yaptığı meteorlara sonradan bulaştığını gösterdiğini öne sürdü. Hoover ayrıca NASA'nın Mars gezegenine ait çektiği fotoğraflarda denizyıldızına benzer fosiller olduğunu da iddia etmişti.

kalan karakter 1000

harun boysal harun boysal

Her nekadar cern'deki deneylerde ışık hızının aşıldığı söylensede izafiyet teorisi hala gerçerliliğini koruyor. bazı profesörler tv'lerde boy gösterip uzaylılar dünyamıza seyahat edemezler çünkü ışık hızı aşılamaz diyor fakat bugün size onların atladığı çocukluğumdan beri düşündüğüm önemli 2 teoriden bahsedeceğim. Kütle tam olarak ışık hızına ulaşamadığı için ışık hızına yakın bir hızda seyredildiğinde zamanın yavaşladığı ve örneğin 1 milyon ışık yılı olan bir mesafeye ışık hızında seyahat eden bir kişinin geçireceği sadece birkaç dünya yılı olduğu söylenmektedir ama yinede sonsuz büyüklükte olan bu evrende yaşam ihtimali bulunan galaksiler dahi milyarlarca ışık yılı ötededir yani uzaylıların dünyamıza seyahat etmesi bu açıdan bakıldığında çoğu fizikçiye göre yine imkansızdır. ama ben bunun gerçek olabileceğini söylüyorum çünkü kaşif uzaylılar galaksiler arası kendi gezegenlerine geri dönüşü olmayan bir şekilde boşlukta seyahat etmektedirler ve hatta ufak bir şehir kadar dev bir uçan g

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.03.2016 18:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.