X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hamileler doğumdan sonra asılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hamileler doğumdan sonra asılacak

  • Giriş Tarihi: 13.4.2014 10:20 Güncelleme Tarihi: 13.4.2014 12:01

Sudan bahanelerle çoluk çocuk hapse atan Mısır, hamile idam mahkûmlarını da doğumdan 2 ay sonra asıyor.

Protesto eylemlerine katılan 529 kişi hakkında dünyanın gözü önünde uydurma bir dava ile idam kararı veren Mısır'ın darbeci yönetimi, tuhaf kararlarla adalet komedisine yol açıyor. Mısır hukukuna göre; idam mahkumu hamile bir kadınsa, doğumun üzerinden 2 ay geçtikten sonra infaz gerçekleşiyor.

Türkiye Gazetesi'nden Fatih Selek'in haberine göre; 18 yaşından küçük çocuklar, idam yerine en az 15 yıl hapisle cezalandırılıyor. 670 kişi daha ipe götürülmek için sırada. Aralarında yine kadınlar, gençler ve çocuk yaşta öğrenciler var. Kiminin evi basıldı, kimi okul servisinden indirildi. Sorgusuz sualsiz gözaltına alınan çocuklar her türlü işkenceye maruz bırakıldı. İşte darbecilerin postalları altında ezilen çocuklar...


TUTUKLU KIZ ÇOCUKLARI

Maria Samaha: 14 yaşında. Rabia işareti yaptığı ve bildiri dağıttığı için 18 Aralık'ta gözaltına alındı. Yaşının küçük olmasına bakılmadan cezaevine gönderildi. Polis zoruyla uydurma ifade imzalatıldı. 1 yıl hapse mahkûm oldu.

Fatima Ezzat: 15 yaşında. Lise öğrencisi. 25 Aralık'ta okul servisinden alındı. Tahliye kararı verilmesine rağmen, savcı karara 3 kez itiraz ederek tutukluluğun devamını sağladı.

Ola Tarık: 15 yaşında bir kız çocuğu. 24 Aralık'ta 16 yaşındaki arkadaşı Sara Atıf'la okuldan evine giderken gözaltına alındı. Mahkeme tahliye kararı verdi. Darbeci yönetim, ıslah evine gönderdi.

Shoroq Al-Aryan: 17 yaşında. 3 arkadaşıyla birlikte İsmailiye'de aralık ayında gözaltına alındı. Gözaltı süresi sürekli uzatılıyor.
Marwan Safwat Seyyid Muhhamed: 17 yaşında lise 3 öğrencisi. İstihbarat mensupları tarafından evinde gözaltına alındı. Karakolda şiddete uğradı. Annesi karakol karakol gezerek izini buldu. Çocuğunun morarmış yüzünü ve halsiz halini görünce feryat etti.

Abdul Rahman Eşref: 14 yaşında, lise öğrencisi. 27 Şubat'ta Dimyat'ta gösteriye katıldığı için gözaltına alındı. Karakolda öldüresiye dayak yedi. İfadesinde 18 yaşında olduğu yazıldı. Ailesinin sunduğu doğum belgesi savcılık tarafından dikkate alınmayınca tutuklu yargılanmasına karar verildi. Bugüne kadar mahkemeye çıkartılmadı.

Mahmud Mokhtar Abdel: 23 yaşında. Üniversite öğrencisi. 12 Şubat'ta gün doğarken maskeli polisler tarafından evinde gözaltına alındı. Baskın sırasında annesi ve kız kardeşi de şiddet gördü. Karakolda elektrik verildi, dövüldü. 15 günlük gözaltı süresi bitince 15 gün daha uzatıldı. Sağlık raporu için hastaneye götürüldü. Vücudundaki morlukları görmezden gelen bir kadın doktor 'grip' raporu verdi. Henüz mahkemeye sevk edilmedi.


TÜRK HALKI, FİRAVUN HUKUKUNA KARŞI AYAKTA

Türkiye, Mısır'da 528 kişiye verilen idam cezasına tepkisini göstermek için günlerdir ayakta. Yurdun birçok yerinde sivil toplum kuruluşu üyeleri ile vatandaşlar, döviz ve pankartlar taşıyarak darbeci yönetimi protesto etti. Dünkü eylemlerden biri de Ankara'daki Mısır Büyükelçiliği önünde yapıldı. Atatürk Bulvarı üzerinden yürüyüşe geçen Alperenler, idam sehpaları kurarak Sisi ve Suriye lideri Beşşar Esad'ın maketlerini astı. İstanbul'da da bugün Ayasofya Meydanı'nda büyük bir gösteri gerçekleştirilecek.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

kalan karakter 1000

hayrikaya hayrikaya

laiklik karşıtları cezalandırılmalı ama idamla deyil mürsi denilen laiklik düşmanı halkı ikiye böldü bu bölücüden ülkeyi kurtarmak icn gereken önlemleri tabiki askerler alacaktı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 13.04.2014 15:34
KOCASOLAK KOCASOLAK

ALLAH BUNLARIN DA BELASINI VERECEK BUNDA ŞÜPHE YOK, ANCAK ZAMANI BELLİ DEĞİL SADECE.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 13.04.2014 13:42
Tarkankartallar Tarkankartallar

Ayakta mayakta diil Türk halkı yönlendirmeyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 13.04.2014 13:26
velit velit

Allahın izniyle kardeşlik sevgi iyilik kazanacaktır. Daima iyilik daima dua

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 13.04.2014 13:08
ismail alkaya ismail alkaya

manyakmı lan bunlar hangi dinde imanda böyle uygulama var herhalde bunlar sırtlan soyundan

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 13.04.2014 11:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.