Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamas'tan İsrail'e esir asker şartı

Giriş Tarihi: 11.8.2014 23:27

Kassam Tugayları, esir aldığı İsrail askerlerinin akıbetini açıklamayı, "Gazze ve Batı Şeria'da İsrail için casusluk yapanların listesinin teslim edilmesi" şartına bağladı.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın, esir aldığı İsrail askerlerinin akıbetini açıklamayı "Gazze ve Batı Şeria'da İsrail için casusluk yapanların listesinin teslim edilmesi" şartına bağladığı ileri sürüldü.

El-Cezira televizyonunun İzzeddin el-Kassam Tugayları'ndan üst düzey bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, "Kassam Tugayları'nın, esir aldıkları İsrail askerlerinin akıbetlerini açıklamalarının ancak Batı Şeria ve Gazze'de İsrail için casusluk yapan kişilerin isim listesinin kendilerine teslim edilmesi şartına bağlı olduğu" belirtildi.

Kassam Tugayları, 20 Temmuz'da Oron Şaul isimli bir İsrail askerini esir aldığını duyurmuştu. İsrail ordusu, 3 Ağustos'ta Gazze'de Hamas tarafından kaçırılan asker Hadar Goldin'in öldüğünü duyurmuştu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Uluslararası Kızılhaç Örgütü Başkanı Peter Maurer'den, Gazze'ye düzenlenen saldırılar sırasında öldüğü iddia edilen 2 İsrail askerinin cesetlerini bulmak için yardım istemişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamas'tan İsrail'e esir asker şartı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz