Yemen'de Husilere hava saldırısı

Giriş Tarihi: 9.9.2014 09:57

Yemen ordusuna bağlı savaş uçaklarının, Husilerin ülkenin kuzeyinde yer alan İmran kentindeki silah depolarına hava saldırısı düzenlediği bildirildi.

İsmini vermek istemeyen bir kaynaktan aldığı bilgiye göre, orduya bağlı savaş uçakları, İmran kentinin Harf Süfyan beldesindeki Husilere ait askeri kampta bulunan silah depolarını vurdu. Saldırı sonucunda meydana gelen patlamalarla birlikte depolarda alevler yükselmeye başladı.

Kaynak, savaş uçaklarının silah depolarına düzenlediği saldırı sonucunda ölü ya da yaralıların olup olmadığı konusunda bilgi vermedi.

Orduya ait savaş uçakları dün de Cevf iline bağlı El-Gil ilçesinde Husilere ait mevzilere 4 hava saldırısı düzenlemiş, saldırılarda çok sayıda militan ölmüştü.

Yemen'in başkenti Sana'da Husiler, hükümet karşıtı gösterilerine devam ederken, caddelere kurdukları çadırlarda hükümetin istifası için eylemlerini sürdürüyor. Husiler ile Halk Savunma Komiteleri tarafından desteklenen ordu birlikleri arasındaki çatışmalar da devam ediyor. Sana'da, dün havaalanı yolunu kapatan Husilere, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu 1 kişi ölmüş, 40 kişi yaralanmıştı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemen'de Husilere hava saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz