X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Netanyahu tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Netanyahu tehdit etti

  • Giriş Tarihi: 29.12.2014 21:03 Güncelleme Tarihi: 29.12.2014 22:12
Netanyahu tehdit etti
Netanyahu tehdit etti

, "Eğer uluslararası camia Filistin Otoritesi'nin BM'ye yapacağı başvuruyu reddetmezse de biz bunu kabul etmeyeceğiz" dedi.

, "Uluslararası camiadan beklentimiz, üzerimizde oluşturulmaya çalışılan (BM) diktasına karşı bir duruş sergilemesidir" dedi.

Netanyahu, ABD'nin Indiana Eyaleti Valisi Mike Pence ile yaptığı görüşme öncesi yaptığı açıklamada, " ve medeniyetimiz saldırı altında. Saldırılar İran ve çeşitli terörist gruplardan geliyor" ifadelerini kullanarak, "Saldırılar şimdi de İsrail'in güvenliğini tehlikeye atacak bir dikta oluşturmaya çalışan Filistin Otoritesi'nden geliyor" diye konuştu.

"Uluslararası camiadan beklentimiz üzerimizde oluşturulmaya çalışılan BM diktasına karşı bir duruş sergilemesidir" diyen Netanyahu, "Fakat size garanti veriyorum eğer uluslararası camia Filistin Otoritesi'nin BM'ye yapacağı başvuruyu reddetmezse de biz bunu kabul etmeyeceğiz. İsrail, kendi geleceğini tehlike altına sokacak şartlara, karşı duruş sergileyecektir" şeklinde konuştu.

Fetih Yönetim Kurulu Üyesi Saib Ureykat, daha önce sunulan tasarı üzerinde 8 değişiklik yapıldığını ve pazartesi günü Ürdün aracılığıyla BMGK'ya sunulacağını, oylamanın da salı ya da çarşamba günü yapılabileceğini belirtmişti.

Ureykat, bazı düzenlemelerin tasarıya yansıtıldığını, Doğu Kudüs'ün Filistin devletinin başkenti olmasının bu düzenlemelerin başında geldiğini söylemişti.

Hamas'tan kararla ilgili yapılan açıklamada, "BM Güvenlik Konseyi'ne sunulan karar tasarısı kabul edilemez. Filistin sorununu tasfiye etmeyi hedefleyen ve halkımızın vazgeçilemez haklarından ciddi tavizler veren söz konusu karar tasarısının geri çekilmesini talep ediyoruz" denilmişti.

kalan karakter 1000

Hattabinoğlu Hattabinoğlu

Netanyahu sen adaleti yanlış anlamışsın!Keser var,Sap var,birde hesap var!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.12.2014 23:42
A.Ö. A.Ö.

netanyahu nedenyahu saldırıda izah ette anlayalım. boş bahanelere sarılma

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 29.12.2014 23:34
Salih Salih

Ulen bu Israil Iranla en iyi Dost iki Ülke aralarinda Medya icin Suni bi Savas üretiyorlar. Tam bi Kereste her iki ülekede, Milleti SAP saniyorlar, e hadi gari, tak sepeti koluna herkez kendi yoluna

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 29.12.2014 22:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.