'de silahlı : 2 ölü

Giriş Tarihi: 2.1.2015 10:39
Yemen'de silahlı saldırı: 2 ölü

Ordu birlikleri ile silahlı kabile üyeleri arasında çıkan çatışmada 2 kişi öldü.

'in doğusundaki Marib ilinde ordu birlikleri ile silahlı kabile üyeleri arasında çıkan çatışmada 2 kişinin öldüğü, 13 kişinin yaralandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, başkent Sana'ya doğru gitmekte olan orduya ait bir birlik ile Marib ilindeki kabile üyeleri arasında Marib'e bağlı Nahla bölgesinde silahlı çatışma çıktı. Çatışmada, kabile üyesi 2 kişi hayatını kaybetti, 5'i asker 13 kişi yaralandı.

Kabile üyesi bir kaynak, çatışmada, askeri birliğin 10 asker taşıyıcı araç, 13 tank ve füze rampalarından oluşan tüm teçhizatı ile ele geçirildiğini ve askerlerin alıkonulduğunu iddia etti.

ASKERLER ALIKONULDU

Marib kabilelerinden yapılan yazılı açıklamada da birliğin ele geçirildiği ve askerlerin alıkonulduğu belirtildi.

Açıklamada, askeri birliğin ele geçirilerek askerlerin alıkonulmasına gerekçe olarak, Marib ilindeki 3. Askeri Bölge Komutanı Tuğgeneral Ahmed Seyf el-Yafii'nin, askeri birliğin elindeki mühimmat ve teçhizatın, Marib'e 40 kilometre uzaklıkta bulunan Meczer ilçesindeki Husilerin eline geçmeyeceği yönünde garanti vermemesi gösterildi.

Kabileler, daha önce 13. Tugay'a ait 2 piyade bölüğünün Husiler tarafından askeri bölgeye geçişine izin verilmediği gibi bu birliğin de bilinerek Husilere teslim edilmek istendiğini öne sürdü.
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemen'de silahlı saldırı: 2 ölü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz