X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Almanya'dan flaş 1915 açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ya'dan flaş 1915 açıklaması

  • Giriş Tarihi: 24.1.2015 19:22 Güncelleme Tarihi: 24.1.2015 19:27
Almanya'dan flaş 1915 açıklaması
Almanya'dan flaş 1915 açıklaması

hükümeti, yla ilgili yapılan araştırmaların sonuçlarının değerlendirilmesinin bilim insanlarına bırakılması gerektiği yönünde görüş belirtti.

Sol Parti'nin Federal Meclis'te verdiği soru önergesini cevaplayan hükümeti, "1915 ve 1916 yıllarındaki olaylarla ilgili araştırmalara hizmet eden tüm girişimleri memnuniyetle karşıladığını" bildirdi.

"Bu araştırma sonuçlarının değerlendirilmesinin bilim insanlarına bırakılması lazım" ifadesi kullanılan yanıtta, ''1915-1916 yıllarındaki katliam ve tehcirle ilgili çalışmaların evvela ilgili ülkeler Türkiye ve Ermenistan'ın konusu" olduğu kaydedildi.

Bu bağlamda ikili ilişkilerin normalleşmesi konusunda her iki tarafın attığı cesaretli adımlardan dolayı saygı duyulduğu belirtilirken, Alman hükümetinin yapılan görüşmelerde sürekli olarak iki tarafı da "tarihçiler komisyonu kurmayı da kapsayan yakınlaşma sürecini ısrarla sürdürmesi yönünde cesaretlendirdiği" ifade edildi.

Soru önergesine verilen yanıtta, Alman hükümetinin 24 Nisan 2015 tarihinde bir anma programı yapma yönünde şimdilik herhangi bir planlaması olmadığına işaret edildi. Ayrıca, Almanya'daki Ermeni kuruluşlarının 2015 yılında yapacakları anma etkinlikleri konusunda hükümeti bilgilendirdikleri, Alman hükümetinin temsilcilerinin katılmasını istedikleri bilgisi verildi. Hükümetin bu etkinliklere katılma olanaklarını değerlendirdiği kaydedildi.

Alman Tagesspiegel gazetesi, hükümetin soru önergesine verdiği yanıtta yla ilgili "soykırım" kelimesini kullanmamasına dikkati çekti.

kalan karakter 1000

ismail ismail

Almanya, Türkiye' nin avrupa birliği üyelik sürecini düşünerek bilinçli hareket ediyor. Ayrıca, bu konuda Türkiye aleyhine görüşleri olan diğer A B ülkelerinin pozisyonunu da dengeliyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 24.01.2015 23:19
süper türkiye süper türkiye

sen kimsin türkiye hakkında karar verecek olan almanya?bu küstahlığı nereden buluyorsun?senin ekonomini türkler yükseltmişdir ve alçaltmasınıda çok iyi bilir.bakın almanya bitmişdir.almanlar şu anda isviçre,belçika,avusturya da çalışmakdadır.isviçre frank ın yükselmesinin en büyük sebebi almanlardır.çünkü eski isviçrede,italyanlar,isponyollar,balkanlar vardı.şimdi ise almanlar çalışıyor.ben her zaman söylerim,bitmiş ve iflas etmiş bir avrupa türkiyeyi alır.alman ekonomisi şu anda çok ucuz işcilik var.bitti.almanyanın türkiye için 1.sanayisini getirmekdir.2.turistini getirmek,3.gurbetcilerin sermayesini getirmekdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır5
cevapla 24.01.2015 22:39
trk252 trk252

Avrasya birliği.. ve bunlara bize yaptıklarının faiziyle aynılarını yapmakta yarar var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 24.01.2015 21:58
Alp Alp

Cümlesi biliyorda bilinç endüstrisiyle Türklere soykırımcı yaftasını yapıştırmaya çalışıyorlar.Hepiniz biliyorsunuz Türkler soykırım yapmadı fakat bundan beslenenler var.Tam tersi Türklere soykırım yapılmıştır halada yapılıyor en sonda Çin sincanda çocuklar öldürüldü.Bırakın bu büyük yalanı

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır5
cevapla 24.01.2015 21:36
numan numan

Çok mantıklı bir tutum; önce varsa bir sorun karşılıklı tarih ve ilgili kurumlar bir araya gelerek mevzuyu aydınlatabilir.Yoksa bazı ülkeler gibi siyasi enstrument olarak kullanılmamalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır2
cevapla 24.01.2015 21:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.