X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öldürülen Japon gazetecinin attığı tweet paylaşım rekorları kırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öldürülen Japon gazetecinin attığı tweet paylaşım rekorları kırıyor

  • Giriş Tarihi: 2.2.2015 18:29 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 03:27
Öldürülen Japon gazetecinin attığı tweet paylaşım rekorları kırıyor
Öldürülen Japon gazetecinin attığı tweet paylaşım rekorları kırıyor

Öldürülen Japon gazetecinin 4 yıl önce attığı tweet paylaşım rekoru kırıyor: “Gözlerimi kapatıyorum ve kıpırdamıyorum. Öfkelenir ya da bağırırsam bu her şeyi bitirir. Bu duaya yakın bir şey. Nefret insanlar için değil. Ancak tanrı yargılar. Ben Arap kardeşlerimden bunu öğrendim”

IŞİD'in kısa bir süre önce infaz görüntülerini yayınladığı iki Japon gazeteciden biri olan 47 yaşındaki Kenji Goto'nun twitter hesabında 4 yıl önce yayınladığı mesaj sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Talihsiz gazetecinin sosyal medya hesabında Fransız şarabından bahsediyor, yorgun gözlerinden şikayet ediyor ve Suriye'deki yaşamından bahsediyor.
IŞİD militanları tarafından başı kesilerek katledilen gazetecinin yazdığı bir mesaj özellikle kendisinin nasıl bir karaktere sahip olduğunu ve yaşadığı ülkedeki insanlar hakkındaki görüşlerini özetliyor.

"BEN ARAP KARDEŞLERİMDEN…"

7 Eylül 2010 tarihli mesajında:
"Gözlerimi kapatıyorum ve kıpırdamıyorum. Öfkelenir ya da bağırırsam bu her şeyi bitirir. Bu duaya yakın bir şey. Nefret insanlar için değil. Ancak tanrı yargılar. Ben Arap kardeşlerimden bunu öğrendim"

Pazartesi günü 20.000 retweet alan Goto'nun twitter hesabındaki bu mesaj birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Tolerans ve hoşgörü ifadeleri içeren bu mesaj Japon twitter kullanıcıları tarafından, Goto'nun Sierra Lione, Afganistan ve Irak'ta çocukların çektiği acı üzerine yaptığı haberlere olan hayranlık ifadeleriyle birlikte paylaşılıyor. Goto'nun son attığı tweet ise Ekim ayı tarihli. Hesabın Goto'ya ait olduğu arkadaşı Toshi Maeda tarafından da teyit edildi.

DEAŞ ŞARKICILARA CEZA KESTİ- TIKLAYIN

13 ÇOCUĞA MAÇ İNFAZI!- TIKLAYIN

AKADEMİSYENLERİ İNFAZ ETTİLER!- TIKLAYIN

DEAŞ'IN ÖNEMLİ KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ- TIKLAYIN

kalan karakter 1000

Bülent Tas Bülent Tas

peki bu Video gercek mi onu da arastirmak lazim.Dünya yi karistimek icin yapilan Görüntüler de olabilir.Sanki Filim gibi yapmacik adam hic direnmiyor ayrica devamini da göstermiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.02.2015 11:06
Flambaj Flambaj

Allah(CC)ın ayetleri ile hükmetmeyen bu azgın güruh, savaşçı olmayıp, haber iletmekle görevli bir şahsı haksız yere öldürmektedir. Tamamen dini kötülemek amaçlıdır. Bu işin arkasında dünya üzerindeki rejimlerin tümünün, insanların tatminine ve huzuruna fayda etmediğini çözebilecek bilgi donanımına sahip gruplar mevcuttur. Bunlar, İsra-el , A-B-D ve Eng. ile FR olarak araştırılmalıdır. Ayrıca gayb(gelecek bilgisi) uzay deneyimi olan devletlerce çözülerek, yükselmekte olan islam güneşini öğrenip engelleme çabası olabilir. Bu kolaylıkla çözülebilir. Çünkü Hz. Muhammed(SAS) dünya üzerine gönderildiğinde gök kapıları belli gruplara kapatılmıştı. Bu gruplar gayb bilgilerini alıp, insanlarla paylaşıyorlardı. Kapanınca engellenmişlerdi. Uzay yolculuğu yapıldığında insanların bu haberlere ulaşma yolu tarif edilmiş, bu bilgiler paylaşılarak gayb haberleri çözülüyor olabilir. Araştırmak lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 03.02.2015 10:18
mute mute

Yahu Araplara kin kusuyorsunuz da konuşan İngilizce konuşuyor. Bunların içinde Türk'ü de var Arab'ı, Kürd'ü de...Bu Amerikanın kurdurduğu bir örgüt nihayetinde...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.02.2015 23:54
zafer zafer

bu vahşet ne zaman bulacak...ortaçağda böyle katliamlar yoktur..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 02.02.2015 23:15
cehalet cehalet

o cani herif ne söyledi. tercümesini yapacak olan varmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.02.2015 22:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.