X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fransa polisinden inanç özgürlüğüne aykırı muamele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

polisinden inanç özgürlüğüne aykırı muamele

  • Giriş Tarihi: 11.3.2015 00:46 Güncelleme Tarihi: 11.3.2015 10:26
Fransa polisinden inanç özgürlüğüne aykırı muamele
Fransa polisinden inanç özgürlüğüne aykırı muamele

AK Parti Temsilciliği Başkan Yardımcısı Bilgin, Strasbourg Havalimanı'nda güvenlik görevlileri ve Fransız polisince inançlarına aykırı şekilde hareket etmeye zorlandı

Asiye Bilgin: "Tüm Müslüman kadınlar, özellikle başörtülü kadınlar tüm evrensel değerlere aykırı olarak, insanlık dışı muamele görebiliyor. Avrupa'da korkunç bir değerler yozlaşması mevcut. Avrupalı , Avrupa'da ikinci sınıf muamelesi görmekteler. ABD'de siyahilerin uğradığı muameleyi Avrupa'da Müslümanlar yaşamakta"

AK Parti Temsilciliği Başkan Yardımcısı Bilgin, Strasbourg Havalimanı'nda güvenlik görevlileri ile Fransız polisinin çirkin muamelesine maruz kaldı. Fransız polisi Bilgin'i, dini inançlarına aykırı bir şekilde üst aramasına tabi tuttu.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Avrupa Parlamentosu'nda Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle UNISONS derneğinin düzenlediği programa katılmak için Brüksel'den Strasbourg'a uçakla giden AK Parti Brüksel Temsilciliği Başkan Yardımcısı Bilgin, havalimanında güvenlik görevlileri ile Fransız polisince inançlarına aykırı şekilde hareket etmeye zorlandı.

Güvenlik kontrolü sırasında, görevli kadın tarafından ceketini de çıkarması konusunda uyarılan Bilgin, ceketinin altındaki giysinin kolsuz olduğunu belirterek, çıkartmak istememesi üzerine, güvenlik görevlisi kadın tarafından kenara çekilerek bir süre bekletildi. Daha sonra gelen erkek polis de yüksek sesle Bilgin'den ceketini çıkarmasını istedi. Bilgin, üzerini ancak kabinde çıkarabileceğini, herkesin ortasında Müslüman bir kadın olarak ceketini çıkaramayacağını söyledi.

Asiye Bilgin'in, "Yaptığınız din özgürlüğüne ve insan haklarına aykırı" itirazlarına rağmen bir polis memurunun daha yüksek sesle bağırarak "Burası Strasbourg ve burada kabin yok, çıkaracaksınız" diyerek zorlaması üzerine Bilgin, ceketini ancak uygun bir yerde çıkarabileceği konusunda ısrar etti. Bilgin, bu teklifine de olumlu yanıt alamayınca ceketini çıkararak kontrol noktasında geçmek zorunda kaldı.

Olaya ilişkin değerlendirmede bulunan Asiye Bilgin, yaşananların birçok parlamenterin gözünün önünde cereyan ettiğini ancak kimsenin müdahalede bulunmamasının üzüntü verici olduğunu kaydetti.

"31 yıldır Avrupa'da yaşıyorum, birçok çeşit ayrımcılığa maruz kalmama rağmen bu denli aşağılanmadım" diyen Bilgin, Strasbourg Havalimanı'na kabin yapılması için olayı yargıya taşıyacağını söyledi.

Bilgin, "Tüm Müslüman kadınlar, özellikle başörtülü kadınlar tüm evrensel değerlere aykırı olarak, insanlık dışı muamele görebiliyor. Ve bu muamele Türkiye'ye sözde insanlık ve özgürlük dersi vermeye kalkanların gözü önünde oluyor. Avrupa'da korkunç bir değerler yozlaşması mevcut. Avrupalı Müslümanlar, Avrupa'da ikinci sınıf muamelesi görmekteler. ABD'de siyahilerin uğradığı muameleyi Avrupa'da Müslümanlar yaşamakta" dedi.

kalan karakter 1000

DD DD

yahudiler, ermeniler ve onlarin mefaatle kendi taraflarina cektigi hristiyanlar tum bati ulkelerinde emailler araciligi ile Islama karsi cok aktif bir faaliyet icindeler.tek korktuklari sey Islamin giderek buyumesi ve onlarda panik yaratmasidir.her firsatta Islam ve muslumanlari yerden yere vuruyorlar.gizli ayirimcilik asikar.insanlik disi kin kokan davranislar ornekleri ile mevcut.Muslumanlarin daha iyi bir dayanisma icinde olmali ve tum dunya Islam ulkeleri Islam dayanismasi yaratmali.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 11.03.2015 08:56
Gerçek Gerçek

Avrupanın hep saklamaya çalıştığı ama son zamanlarda açıkça göstermekten de gocunmadığı gerçek yüzü bu. Bir Avrupalıya Müslüman bir ülkede yapılsa, dünyada çığlık kopar; söz konusu bir Müslüman olunca böyle ancak kendi ülkemizdeki bir iki gazete haber yapar. Haberi okurken tepkimizi kendi kendimize verir, haber okunduktan sonra da unutur gideriz. Tüm Müslüman ülkelere ait ortak bir haber kanalı olmalı. Müslümanlığın aşağılandığı, Müslümanların sadece inancından ötürü dışlandığı bu ve benzeri milyonlarca durumu haber yapıp, tüm dünyanın gözüne sokmak lazım. Ayrıca, buna Amerikada ve Avrupadaki siyahileri de katarak , din-ırk-renk düzleminde ayrımcılık yapan bu ırkçı, ayrımcı Avrupa ülkeri ve Amerikanın yaptıkları her şeyi tüm dünyaya duyurmak lazım. Fimlerde, müziklerde,seminerlerde,üniversite derslerinde işlemek, en ufak olayın arkasında bile sapa sağlam durmak lazım ki insan olmayı öğrensinler. İçimizdeki 'onlar'dan dolayı isteğimizi kaybetmemek lazım. Onlar'a rağmen Biz çoğuz.Yeteriz

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 11.03.2015 04:10

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.