X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BM'den Çin'e Uygur Türkleri eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BM'den 'e Uygur Türkleri eleştirisi

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 19:17
BM'den Çin'e Uygur Türkleri eleştirisi
BM'den Çin'e Uygur Türkleri eleştirisi

BM, 'in Uygur Türklerine yönelik uyguladığı baskı politikasını eleştirdi. Çin, Urumçi'de kamuya açık yerlerde başörtüsünü yasaklamıştı.

BM İnsan Hakları Raportörü yönetiminin Şincan bölgesinde yaşayan a yönelik "baskı ve korkutma" politikası izlediğini söyledi.

Bölgedeki Uygurlarla Çinliler arasında etnik gerilimin arttığına dikkat çeken BM İnsan Hakları Raportörü Heiner Bielefeldt, Uygur Türklerine yönelik tutumun büyük bir sorun teşkil ettiğini söyledi.

Çin'den Uygur Türklerine oruç yasağı - TIKLAYIN

Uygur mülteciler ve Çin: Ne yapmalı? - TIKLAYIN

Türkiye 300 Uygur Türk'ü için düğmeye bastı - TIKLAYIN


Özel raportör Heiner Bielefeldt, "Ramazan ayında oruç tutan öğrencilere baskı uygulanmasını ve Urumçi'de kamuya açık yerlerde başörtüsünün yasaklanmasını" eleştirdi.

BM yetkilisi, bölgeyi ziyaret etmek için yaptıkları girişimlere Pekin yönetiminin olumlu yanıt vermediğini de ifade etti.

(NTV)

kalan karakter 1000

osman osman

Raportörü Heiner Bielefeldt...? bunlar kendi aralarında al gülüm ver gülüm onun için isteksizlikler, gecikmeler... pek güvenmeyin arkasını boş bırkamayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.03.2015 22:39
Adem BABA Adem BABA

Uygur akrabalarımızın giyinme özgürlüğü karışmayın !!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.03.2015 20:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.