X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Yangında ölüp tekrar doğdum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Yangında ölüp tekrar doğdum'

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015
'Yangında ölüp tekrar doğdum'
'Yangında ölüp tekrar doğdum'

'de, 5 yaşındaki Luke'un "Eskiden Pam adında bir kadındım. Yangında öldüm" hikâyesi doğrulandı. Bu isimde bir kadının 22 yıl önce yangında öldüğü ortaya çıktı

'nin Ohio eyaletinde yaşayan 5 yaşındaki Luke Ruehlman adındaki bir çocuğun iddiaları, bitmek bilmeyen reenkarnasyon (ruhun başka bir bedende hayata dönmesi) tartışmalarını alevlendirdi. Luke 2 yaşından beri pek çok şeyden korkuyordu. Özellikle, ateşten ve yüksekten çok korkan çocuğun ailesi, önceleri bu duruma geçici bir sorun gözüyle baktı. Ancak çocuk büyüyüp de konuşmaya başlayınca, durumun o kadar basit olmadığı ortaya çıktı. Luke, aslında Pam adında bir kadın olduğunu iddia ediyor, "Ben bir kadınken, siyah saçlarım vardı ve küpe takıyordum" diyordu. Luke'un annesi Erika Ruehlman çocuğa "Pam kim" diye soru sorduğunda ise aldığı cevap, "Eskinden olan ben... Ama ben öldüm, cennete gittim ve Tanrı'yı gördüm. Tanrı beni geriye yolladı. Uyandığımda bir bebektim ve benim adımı Luke koydunuz" oluyordu.

FOTOĞRAFINI DA HEMEN TANIDI

Luke, önceki hayatında kendisi olduğunu iddia eden Pam'ın Şikago'da yanan bir binadan atladığını ve hayatını kaybettiğini söylüyordu. Luke'un annesi de bu bilgiden hareketle araştırma yapmaya başladı. Ve gerçekten de Pamela Robinson isimli bir kadının Şikago'daki Paxton Hotel'deki 1993 yılının mart ayında çıkan ve 19 kişinin öldüğü, yangında can havliyle binadan atlayıp öldüğünü öğrendi. 5 yaşına basan Luke'un annesi konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için "Çocuğumun içindeki hayalet" isimli bir televizyon programına da katıldı. Programda çocuğa içinde Pamela Robinson'un da fotoğrafının olduğu bir sürü fotoğraf gösterildi ve Luke Anderson'ı hemen teşhis etti. Luke'un Pam Anderson'a benzediği başka yönleri de olduğu belirtiliyor. Tıpkı Pam gibi Stevie Wonder şarkıları dinlemeyi seviyor ve org çalıyor. Çocuğun, ölen kadınla ilgili anlattıkları ise zaman içinde azalmış. Artık konuyu hemen hemen hiç gündeme getirmiyor.

İŞTE O YANGININ GÖRÜNTÜSÜ
Reenkarnasyon ruh göçü olarak da biliniyor. Ruhun, ölümden sonra farklı bedenlerde tekrar dünyaya dönmesi anlamına geliyor. Ancak İslam'da bu inanışın yeri yok. Zira ölümden sonra hayata dönüş olmayacağı ve tek dirilmenin ahiret gününde olacağı Kuran'da belirtiliyor. ABD'deki olayda, çocuğun annesi yaptığı araştırma sonunda, 1993'te Pam Anderson'un ölümüne neden olan yangının görüntülerine de internetten ulaştı.

kalan karakter 1000

avcı avcı

bence doğru olabilir böyle olaylar eskiden çok olurmuş peygamberler döneminde ama bence çocuk şokta daha ne olduğunun farkında deyil

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 13.04.2015 10:25
İsimsiz İsimsiz

Çok garip gerçekten atıyormu acaba etkileyici

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 17.03.2015 21:06
hacı hacı

şeytanın oyunları safsata bunlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır5
cevapla 13.03.2015 11:10
Mehmet Mehmet

Yeni bir görünmezler vakası. Genelde beyin yapısı bu frekansları algılamaya yatkın olan çocuklarda ve kişilerde ortaya çıkıyor. Ayrıca beyninde oluşan bu hatıraların kendine ait olup olmadığını algılayabilecek yaşta bile değil. Konuyu derinlemesine anlamaya yardımcı olabilecek Ahmed Hulusi nin "Ruh İnsan Cin" kitabını okumalarını tavsiiye ederim. Bu varlıkların bizleri kandırma yöntemlerini bilmek bile çok faydalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 12.03.2015 11:34
ugur ugur

bakara suresinde sanırım bu konuya değiniliyor. birkaç kez öldürülüp dirilme hakkında. tabi ki en iyi anlamı derin İslam alimleri çıkaracak. inanıp inanmamakta teredütteyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır7
cevapla 12.03.2015 10:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.