X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye karşıtı vekilin yaptığı alay konusu oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

karşıtı vekilin yaptığı alay konusu oldu

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 12:13
Türkiye karşıtı vekilin yaptığı alay konusu oldu
Türkiye karşıtı vekilin yaptığı alay konusu oldu

'daki karşıtı milletvekilinin sunduğu kanun teklifini 'dan kopyaladığı ortaya çıktı.

Ulusal Meclisi'nin karşıtı milletvekili Valerie Boyer, sayfasından kopyaladığı bir kanun teklifini meclise sununca 'dalga' konusu oldu.

1915 senesinde Osmanlılar tarafından Asurlulara yapıldığını iddia ettiği bir "soykırımın" Fransa tarafından resmen tanınması için 11 Mart tarihinde Ulusal meclise bir kanun teklifi veren Marsilya milletvekili Valeri Boyer'in, bu teklifi hazırlarken hiç araştırma yapmadan, internet ansiklopedisi
Wikipedia sayfalarını "kopyala yapıştır" usulü ile kullanarak yaptığı ortaya çıktı.

Durum anlaşılır anlaşılmaz, milletvekilleri, senatörler ve sosyal medyanın alay konusu olan Marsilya milletvekili Valeri Boyer'e, başka kanun teklifleri hazırlayabilmesi Wikipedia sayfalarının linkleri gönderilmeye başlandı.

Türklere ve Türkiye'ye ırkçılık seviyesinde karşıtlığı ile tanınan UMP Marsilya milletvekili Valeri Boyer, Fransa ulusal Meclisi ve Senatosundan geçtikten sonra Fransa Anayasa Konseyi tarafından bozulan "Ermeni soykırım" inkarına ceza yasasının teklifini hazırlamıştı.

kalan karakter 1000

Gerçek Türk Gerçek Türk

Fransa'nın geleceği bunlara kaldıysa işleri çok zor. Ayrıca Fransa'nın yaptığı soykırımlara galiba Fransız kalmış bu kadın Wikipedia'an bir araştırsın o zaman gerçekleri daha iyi anlar belki.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.04.2015 12:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.