X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yunanistan'da iktidardan Türklere vize talebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'da iktidardan e talebi

  • Giriş Tarihi: 10.4.2015 13:05 Güncelleme Tarihi: 12.4.2015 04:43
Yunanistan'da iktidardan Türklere vize talebi
Yunanistan'da iktidardan Türklere vize talebi

Syriza milletvekilleri, Türk turistlere gümrük kapılarında 72 saatlik verilmesini istedi. Vize maliyetinin azaltılarak işlemlerin kolaylaştırılmasının ve buna paralel olarak özellikle yoğun turizm dönemlerinde giriş kapılarında vize verilmesinin Türk turistleri cesaretlendireceği ifade edildi.

'da koalisyon hükümetinin büyük ortağı Radikal Sol İttifak (Syriza) mensubu 18 milletvekili, Doğu Makedonya ve Trakya bölgesi ile Ege adalarını ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarına gümrük kapılarında 72 saat süreli kolay verilmesini istedi.

Aralarında İskeçe milletvekili Hüseyin Zeybek ve Gümülcine milletvekili Ayhan Karayusuf'un da bulunduğu vekiller, Dışişleri Bakanı, Maliye Bakanı, Turizm Bakanı ve İçişleri Bakanı tarafından yanıtlanması talebiyle parlamentoya önerge sundu. Önergede, 72 saatlik vize uygulamasının Türkiye'den gelen turistlerin önemli derecede artmasına neden olacağı belirtildi ve bunun bölge için bir ihtiyaç olduğu kaydedildi.

Önergede, vize uygulamasının uzun, pahalı ve yorucu bürokratik işlemler gerektiren bir süreç olması nedeniyle caydırıcı bir etken olduğuna işaret eden Yunan milletvekilleri, vize maliyetinin azaltılarak işlemlerin kolaylaştırılmasının ve buna paralel olarak özellikle yoğun turizm dönemlerinde giriş kapılarında vize verilmesinin Türk turistleri ülkeyi ziyaret etmeleri için cesaretlendireceğini vurguladı.

Önergeyi sunan milletvekilleri, Doğu Makedonya ve Ege adalarının, yabancı turist ve işadamları için cazip bir bölge olduğunu belirtti. Türk turistlerin sayısının artmasının bölgeye çok yanlı yarar sağlayacağını ve yerel ekonomilerin kalkınmasına büyük katkıda bulunacağını vurgulayan Syriza milletvekilleri, ilgili bakanlara Türk vatandaşlarına 72 saatlik vize verilmesi konusunu inceleyip incelemeyeceklerini sordu.

Kısa bir süre önce Doğu Makedonya ve Trakya Eyalet Valisi Yorgos Pavlidis de Dışişleri Bakanlığı, Kamu Düzeni Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı'na gönderdiği bir mektupta, Türk turistlere gümrük kapılarında 72 saat süreli turistik vize verilmesini istemişti.

kalan karakter 1000

AA AA

Milletimiz gerçekten vizeyi kaldırmak isteseydi çoktan kaldırılırdı. Şimdi bile 1 ay da tüm avrupaya vizesiz gidebilir. Yapılması gereken şey milletçe tek yürek olup tüm avrupadan gelen malları boykot ediceksin almayacaksın aldırtmayacaksın satmayacaksın sattırmayacaksın. Onlar düşünsün sonrasını artık. Bunu devlet resmi olarak yapamaz halk destek olmalı ki bak nasıl değişecekler. Sarkoyu bile kovdular para patronları fransız malları boykota uğrayınca. Ülkemizin %100 yerli üretemediği malları gereksiz yere almayalım siz o malları zaten biliyorsunuz. ülkemiz adına resmen zarar. İlkokul zamanımızda tutumluluk haftası filan vardı. nerde şimdi o millet! illa zor durumda kalacağız ondan sonra akıllanacağız. yumurta kapıya gelince misali. ÜLKEMİZ ADINA TUTUMLU OLUN LÜTFEN!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 12.04.2015 05:45
KLM'N KLM'N

Yunanistan Türklere VİZE yi kaldırmadıkça turistik gezi için ekonomilerine katkıda bulunmamakta fayda var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 10.04.2015 21:24
happy happy

AB izin vermedikçe zor...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 10.04.2015 15:01
korel dolunay korel dolunay

Yemişim onların vizesini,gitmem olur biter.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 10.04.2015 14:38
ahmet ahmet

aç kaldılar tabi

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 10.04.2015 13:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.