X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD ağır silahlar yolluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ağır silahlar yolluyor

  • Giriş Tarihi: 18.8.2015 15:22
ABD ağır silahlar yolluyor
ABD ağır silahlar yolluyor

, 'da konuşlandırılmış 160 kişilik Amerikalı askeri personele geçici olarak ağır silahlar gönderecek.

Bulgar Devlet Haber Ajansı'nın (BTA) haberine göre,'nin Kuzey Carolina'daki bir askeri üssünden "Abrams" tipi dört tank, üç top ve altı zırhlı istihbarat araç Almanya üzerinden 'a ulaştırılacak.

BTA'nın haberinde, silahların Almanya'ya geldiği ve kısa sürede Bulgaristan'a ulaştırılarak Novo Selo adlı Amerikan askeri üssündeki deniz piyadelerden oluşan Amerikalı askeri personelin hizmetine teslim edileceği belirtildi.

BTA, ABD'nin Bulgaristan'da işlettiği üslerde görevli personelin 6 ayda bir dönüşümlü olarak değiştirildiğini de anımsattı.
NATO üyeliği 2004 yılında başlayan Bulgaristan, her yıl ev sahipliğini yaptığı tatbikatların sayısını artırırken, Savunma Bakanlığı 2015 yılının sonuna dek ülkede 77 NATO tatbikat ve eğitim çalışmasının yapılacağını duyurmuştu.

Bu kapsamda ülkenin doğusunda Karadeniz sahilinde bulunan Şabla Hava Kuvvetleri Üssü'nde 24-28 Ağustos'ta yapılacak "Şabla 2015" NATO tatbikatı için hazırlıklar sürüyor. Tatbikat için Bulgaristan Silahlı Kuvvetleri'ne ait çok sayıda ağır silahın birkaç gün önce karayoluyla Şabla'ya taşınması halk arasında endişe yaratmıştı.