X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Obama Kunduz'da ölenler için başsağlığı diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'da ölenler için başsağlığı diledi

  • Giriş Tarihi: 4.10.2015 14:38
Obama Kunduz'da ölenler için başsağlığı diledi
Obama Kunduz'da ölenler için başsağlığı diledi

, 'da hastanesindeki trajik olayda hayatını kaybeden sağlık çalışanları ve sivillerin yakınlarına taziyelerini iletti.

Başkanı Barack , 'ın kuzeyindeki kentinde 'nün (MSF) faaliyet gösterdiği hastaneye yönelik hava saldırısında ölenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

Obama, yazılı açıklamasında, Amerikan halkı adına, Kunduz'da Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü hastanesindeki trajik olayda hayatını kaybeden sağlık çalışanları ve sivillerin yakınlarına taziyelerini ilettiğini belirtti.

ABD Savunma Bakanlığının saldırıya ilişkin kapsamlı soruşturma başlattığını vurgulayan Obama, soruşturma sonuçlanıncaya kadar da bu trajediye ilişkin kesin hükümde bulunmayacaklarını kaydetti.

Eşi Michelle ile dualarının saldırıdan etkilenen siviller ve aileleriyle olduğunu ifade eden Obama, Afganistan'ın güvenliği için uluslararası ortaklarıyla Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani ve Afgan hükümetiyle yakından çalışmayı sürdüreceklerini bildirdi.

Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz kentinde MSF'nin işlettiği hastanenin ABD uçaklarınca yapıldığı iddia edilen hava saldırısında vurulması sonucu 19 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.