X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye'ye Rum tarafından onay çıkmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye'ye Rum tarafından onay çıkmadı

  • Giriş Tarihi: 19.10.2015 12:12 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 14:49
Türkiye'ye Rum tarafından onay çıkmadı
Türkiye'ye Rum tarafından onay çıkmadı

Rum Kesimi Türkiye ile müzakere başlıklarının açılmasına onay vermediğini açıkladı.

Güney Kıbrıs Dışişleri Bakanı, AB'nin Türkiye ile dondurulan başlıklarının açılmasına izin vermeyeceklerini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını gerçekleştirdiği ve KKTC'yi kangren haline gelmiş bir sorundan kurtaracak olan KKTC Su Temin Projesi adanın Güneyini yani Kıbrıs Rum Kesimi'ni rahatsız etmişti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyareti, AB'ye katılım müzakerelerinde dondurulan fasılların yeniden açılmasını gündeme getirdi.

MERKEL NE DEMİŞTİ

İstanbul'da dün Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin AB ile müzakerelerinde 17. fasıl olan Ekonomi ve Parasal Politikalar faslını açmak istediklerini söylemişti.

Türkiye'nin AB ile müzakerelerde ilerleme sağlamasına Almanya'nın yardımcı olmaya hazır olduğunu belirten Merkel, "Almanya 17'inci faslın açılması için hazır. 23 ve 24'üncü fasıllar içinde hazırlıklar yapıyor. Bunun detaylarını konuşabiliriz" şeklinde konuşmuştu.

RUM KESİMİNİN İKNA EDİLMESİ

Angela Merkel, yeni fasılların açılmasıyla ilgili Kıbrıs Rum kesimini nasıl ikna edecekleri yönündeki soru üzerine Almanya'nın fasılların açılışına destek vereceğini ve 17 faslın açılmasını temin etmeye çalışacaklarını vurgulamıştı.

AVRUPA BİRLİĞİ BEŞ FASLI AÇSIN

Ayrıntılar geliyor...

kalan karakter 1000

Toprak1453 Toprak1453

olmucak duvaya amin demeyin hic bir zaman olmaz unutun artik salin su garibanlari nerye gitmek istiyorlarsa gitsinler Allah yollarin acik etsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 20.10.2015 00:04
ab ne ab ne

AB 27 başlı ejderha.. her birinin ihtirasları, geçmişten öc alma hırsları.. daha neler neler var. Bu AB ailesine ya doğal üye olunur (avrupalı olma) ya da hiç. Bunlar bir birlerinin arkasına gizlenip kendi emellerine ulaşasaya kadar bu oyunu oynarlar. Asala barış ve güvenlik şemsiye altına almazlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2015 22:19
Mustafa Mustafa

Rusya ile kısa bir anlaşma öncesi flört edelim. Mesela, rusya ile karşılıklı suriye meselesini görüşmeye başlıyalım. Diyelim ki trablusta bir üst inşaası için yardım edelim diyelim. Hatda lazkiyeye fazla girme benim de gözüm var sen geride ben beride kalayım. Birlikte operasyon yapalım diyelim. Bakalım ne olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2015 21:11
fvz fvz

pis işleri için kötü pol,s olarak ya rum kesimi ya yunanistan kullanılır. biz vize konusuna asılmalıyız. ticari ilişkilerde rahatlama açısından. onun ötesinde ab üyeligi artık çok da gerekli görünmüyor. yunanistan ın düştügü haller ortada.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2015 18:14
trk221 trk221

Eee sanal başlık açmaya sanal anlaşma, Suriye'lerin daha hızla terk etmesini mi sağlasak ne bu ülkeyi...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2015 17:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.