X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Brüksel’de güvenlik tedbirleri arttırıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Brüksel’de güvenlik tedbirleri arttırıldı

  • Giriş Tarihi: 21.11.2015 15:36
Brüksel’de güvenlik tedbirleri arttırıldı
Brüksel’de güvenlik tedbirleri arttırıldı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de güvenlik gerekçesiyle alarm durumu en üst seviyeye çıkarılırken, metro ulaşıma kapatıldı, büyük organizasyonlar iptal edildi.

Paris saldırılarının ardından Avrupa'da güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Belçika'nın başkenti Brüksel'de güvenlik önlemleri arttırılırken alarm seviyesi de en üst düzeye çıkarıldı. Brüksel'de olası saldırıların önlenmesi için metro ulaşıma kapatılırken vatandaşlara da kalabalık alanlardan uzak durma çağrısı yapıldı. Kriz Masası tarafından yapılan açıklamada, "Halka, alışveriş merkezleri, konserler, toplu taşıma durakları gibi kabalık ortamlardan uzak durmaları çağrısı yapıldı. Açıklamada, metro ağlarının yarına kadar kapalı olacağı ifade edilirken, şehir içi taşımacılık yetkililerinin açıklamasında ise 4 ana metro hattının polisin emrine kadar kapalı kalacağı kaydedildi.

Kriz merkezi, yerel yetkililere büyük organizasyonların iptal edilmesi çağrısında ve vatandaşlara kalabalık alanlardan uzak durmaları uyarısında bulunurken, asker ve polisin kentin çeşitli yerlerine konuşlandırılacağı bildirildi.