ARKADAŞINA GÖNDER Putin'den Müslüman karşıtı partiye mali destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Putin'den Müslüman karşıtı partiye mali destek

  • Giriş Tarihi: 8.12.2015 11:42 Güncelleme Tarihi: 8.12.2015 12:01
Putin'den Müslüman karşıtı partiye mali destek
Putin'den Müslüman karşıtı partiye mali destek

Paris’teki terör saldırıları nedeniyle olağanüstü hâlin devam ettiği Fransa’da bölgesel seçimlerin ilk turunu aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) önde bitirdi. Bu partiye Rus Devlet Başkanı Putin'in maddi destek verdiği ortaya çıktı. Ulusal Cephe Partisi Lideri Le Pen'in Putin ile olan ilişkisi bundan sonra NATO, Avrupa ve Rusya üçgeninde nasıl bir boyut kazanacağı merak konusu oldu.

2012'den bu yana yapılan 3 seçimde oy oranını artıran parti lideri Marine Le Pen 2017 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de güçlü bir aday gibi girecek görünüyor. Le Pen'in Fransa siyasetindeki yükselişi Rusya'yla diplomatik kriz yaşayan Türkiye'yi de yakından ilgilendiriyor. Zira kadın siyasetçi, Putin'in Avrupa'daki en yakın müttefiki. Öyle ki ülkesi Fransa'nın NATO'dan ayrılarak Rusya'yla ortak bir Avrupa askeri pakt kurulmasını savunuyor. İslam ve göçmen karşıtlığı stratejisi izleyen FN yönetimi, Türkiye'nin Avrupa'yla yakınlaşmasına da karşı.

LE PEN'E KARŞI LİSTE BİRLİĞİ

PUTİN İLE TELEFON GÖRÜŞMELERİ FARANSA'DA SES GETİRMİŞTİ

Le Pen'in partisi adına Rus bankalarından 10 milyon Euro kredi aldığının ortaya çıkmasıyla Putin-Le Pen ilişkisinin daha derin olduğu anlaşılmıştı. Ayrıca Fransa'da Le Pen hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturmasında, Putin'in danışmanları ile Fransız siyasetçi arasındaki bazı telefon görüşmeleri kamuoyuna yansımıştı. Telefon görüşmeleri, Ukrayna krizi sürecinde Le Pen'in basın duyurularının Kremlin'de hazırlandığını göstermişti. Rusya'nın Fransa Büyükelçiliği de aşırı sağcı medya kurumlarına her yıl yaklaşık 300 bin Euro yardımda buluyor. Le Pen'in partisi adına Rus bankalarından 10 milyon Euro kredi aldığının ortaya çıkmasıyla Putin-Le Pen ilişkisinin daha derin olduğu anlaşılmıştı. Ayrıca Fransa'da Le Pen hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturmasında, Putin'in danışmanları ile Fransız siyasetçi arasındaki bazı telefon görüşmeleri kamuoyuna yansımıştı. Telefon görüşmeleri, Ukrayna krizi sürecinde Le Pen'in basın duyurularının Kremlin'de hazırlandığını göstermişti. Rusya'nın Fransa Büyükelçiliği de aşırı sağcı medya kurumlarına her yıl yaklaşık 300-400 bin Euro yardımda buluyor.

RUSYA AVRUPA'DAKİ BÜTÜN PARTİLERE MALİ DETEK VERİYOR

Marine Le Pen sağcı Front National'ın Rus bankalarından para aldığını kabul etti. Bu itiraf açıkça ortaya koyuyor ki Kremlin Avrupadaki anti – European partilere arka çıkıyor. Le Pen Rusya bağlantılı First Czech-Russian Bank'tan 9 milyon euro aldığını kabul etti ama bunun politikalarına hiç bir etkisi olmadığı iddaa etti. Habere göre, Rusya bağlantılı bankalar Yunanistan'ın neo-faşist partisi Golden Dawn'a, Belçikalı Vlaams Belang, İtalyan Northern League, Macar Jobbik ve Avusturyalı Freedom Party'e de para yardımında bulunmuş.

MÜSLÜMANLARA BASKI ARTACAK


Fransa'da bölgesel seçimlerin ilk turunu aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin seçimleri önde bitirmesi Müslümanlar olmak üzere yabancılar açısından olumsuz bir sürecin habercisi. Le Pen liderliğindeki Ulusal Cephe'nin oyunu bu kadar arttırması, aşırı sağcı politikaların etkin olacağını gösteriyor.

Kaynak: Sabah.com.tr

kalan karakter 1000

Kudüs Kudüs

Ahir zamanda,Hadisler,olaylar ve bu olaylarda görevli liderler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 08.12.2015 16:02
LAST WORD LAST WORD

PUTİN İSTEDİĞİ KADAR FRANSA'DAKİ MÜSLÜMAN KARŞITI PARTİLERE YARDIM EDERSE ETSİN..ŞUNU UNUTMASIN FRANSA'DAKİ MÜSLÜMANLAR TÜRKİYE'DEKİ MÜSLÜMANLAR GİBİ DEĞİLDİR.İSTERLERSE FRANSA'YI BİR GÜNDE YAKAR VE YIKARLAR BUNU FRANSA HİÇ KİMSE GÖZE ALAMAZ..HİÇ KİMSE FRANSA'DA MÜSLÜMANLARA GÖZ DAĞI VEREMEZ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 08.12.2015 15:26
mert_37 mert_37 // İSTANBUL

Türkiye Fırsat Bu Fırsat ŞİDDETLE Rusyaya Her Türlü AMBARGOYU Uygulamalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 08.12.2015 13:09
paşam123 paşam123

Kendi karnını doyur önce... Allah sizi perişan eder inş tez vakitte.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 08.12.2015 12:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.