X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD istihbarat şefi internet korsanlarının hedefi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

nın hedefi oldu

  • Giriş Tarihi: 13.1.2016 23:03
ABD istihbarat şefi internet korsanlarının hedefi oldu
ABD istihbarat şefi internet korsanlarının hedefi oldu

Ulusal İstihbarat Direktörü James Clapper'ın kişisel elektronik posta hesabının bir internet korsanı tarafından ele geçirildiği bildirildi.

Ulusal İstihbarat Direktörlüğü ofisi tarafından da kabul edildiği belirtilen olayda, Başkanı Barack Obama'nın siber tehlikeler de dahil olmak üzere güvenlik konusundaki başdanışmanı olan Clapper'ın kişisel e-posta dahil internetteki bazı hesaplarına genç bir hacker tarafından girildiği belirtildi.

Clapper'ın ofisi, olay hakkında detay vermekten kaçındı ancak meselenin gerekli mercilere iletildiğini duyurdu. Clapper'ın kişisel e-postaları, bir telefon hattı ve internet hesabı ayarları dışında, nin eşine ait bir e-posta hesabına da erişildiği iddia edildi.

Bunları yapan genç intirnet korsanının, geçen yıl sonunda Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Başkanı John O. Brennan'ın hesaplarını ele geçiren "Crackas With Attitude" adlı Filistin'e özgürlük isteyen bir grubun üyesi olduğu ileri sürüldü.

Kendisini Cracka olarak tanıtan genç, bir internet sitesine verdiği röportajda, Clapper'ın ev telefonuna gelen çağrıları "Özgür Filistin Hareketi" kurucusu Paul Larudee'ye yönlendirdiğini söyledi.