X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mucize kurtuluş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mucize kurtuluş

  • Giriş Tarihi: 9.2.2016
Mucize kurtuluş
Mucize kurtuluş

Tayvan'da 38 kişinin öldüğü 6.4'lük depremde enkaz altından 50 saat sonra bir kadın ve bir erkek, 60 saat sonra ise bir çocuk sağ olarak çıkarıldı

Tayvan'ın güneyinde geçen hafta sonu meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından enkaz arama çalışmalarını sürdüren ekipler, mucize kurtuluşlara şahit oldu. Depremde tamamen çöken Tainan kentindeki 17 katlı bir apartmanın enkazında mahsur kalan 2 kişi, 50 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından dün canlı kurtulmayı başardı. Enkazdan vinçle ilk çıkarılan depremzedenin isminin 40 yaşındaki Lee Tsong-tian olduğu belirtildi.

AİLESİNİ KAYBETTİ

Kurtarılan diğer depremzedenin ise 45 yaşındaki Tsao Wei-ling isimli bir kadın olduğu bildirildi. Ancak Taso'nun kocası ve iki yaşındaki oğlunun binadan cesedi çıkarıldı. Depremde çöken bir başka binadan canlı kurtarılan 8 yaşındaki kız ise görenleri şaşırttı. Toplam 60 saatten fazla apartmanın enkazında kaldığı öğrenilen Lin Su-chin isimli kızın hastanede tedavi gördüğü ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Tayvan depreminde hayatını kaybedenlerin sayısı 38 olarak verildi.

YAĞ TENEKELERİYLE DUVARI TUTTURMUŞ
Tayvan depreminin ardından Tainan kentinde çöken bazı binalardan basına yansıyan fotoğraflar, görenleri hayrete düşürdü. Yongkang Mahallesi'nde bulunan çökmüş binanın enkazında, kolonlardaki duvar boşluklarına yerleştirilmiş yağ tenekeleri görüldü. Binanın 1989'da inşa edildiğini bildiren yetkililer, tenekelerin kolonları desteklemek için kullanılmış olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.