X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ABD'den bir PYD açıklaması daha!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'den bir açıklaması daha!

  • Giriş Tarihi: 23.3.2016 22:37 Güncelleme Tarihi: 23.3.2016 23:05
ABD'den bir PYD açıklaması daha!
ABD'den bir PYD açıklaması daha!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark , IKBY Başkanı Mesut 'nin " ve tam olarak aynı şeydir." yönündeki sözleriyle ilgili iki örgütün farklı olduğunu ve Suriye'nin kuzeyinde PYD ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

, günlük basın toplantısında 'nin, Al Monitor internet sitesine yaptığı açıklamada, " ve 'nın aynı grup olduğu ve 'nin bunu bildiği" şeklindeki sözleri üzerine konuştu.

"Bölgede birlikte çalıştığınız Peşmerge güçlerinden, PKK ve PYD'nin aynı grup olduğu ve bunu sizin bildiğiniz halde DAEŞ operasyonlarından dolayı göz yumduğunuz yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz" şeklindeki soruyu Toner, "PKK'nın yabancı terör örgütü olduğu yönündeki politikamızın arkasındayız. Bunu geçtiğimiz aylarda da belirttik. Türk vatandaşlarına yönelik düzenlediği terör saldırılarını kınıyoruz." dedi.

PYD/YPG ile Suriye'nin kuzeyinde çalıştıklarını tekrarlayan Toner, "PYD ya da YPG ile Suriye'nin bazı bölgelerinde, DAEŞ'e karşı savaşan ve DAEŞ'i kontrol ettiği bölgelerden çıkmaya zorlayan birçok grupla çalıştığımız gibi çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

PYD'yi desteklemelerine rağmen aralarında görüş ayrılıklarının da olduğunu söyleyen Toner, PYD'nin yarı özerklik yönündeki taleplerini desteklemediklerini bildirdi.

PKK ve PYD konusunda Türk yetkililerin de tepkisi olduğunu hatırlatan Toner, "Fakat hala bu iki grubun farklı olduğunu düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

Toner, "Türk yetkililerin bu konuda bize ilettikleri kaygılara saygı duyduğumuz gibi Barzani'nin de fikirlerine saygı duyuyoruz." dedi.

kalan karakter 1000

ABD TERÖRİST DEVLETTİR ABD TERÖRİST DEVLETTİR

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Bay Obama, Suriye'de PKK'nın devamı olan ve sadece ismi değişik terör örgütü PYD ile birlikte hareket etmekle acaba neyin peşinde koşmaktadır.? Amerika ile Rusya geçmişte ve bugün teröre açıktan veya zımni olarak verdikleri desteklerle daha şimdiden dünya tarihinin TERÖRİST DEVLETLER LİSTESİNDEKİ ilk iki sırayı paylaşmış durumdadırlar. Bay Obama' ya ve Amerikan yönetimine bir Türk Atasözünü hatırlatmak isterim. "Körle yatan şaşı kalkar." "Teröristle yatan terörle uyanır". Amerikan yönetimi teröristlerle birlikte hareket etmekle büyük bir yanlışın içerisindedir. Terör Bumerang gibi, döner, dolaşır en sonunda kendisini besleyen, büyüten sahibini vurur. Amerikan yönetimi bu sakat politikadan vazgeçmelidir. Amerika teröristleri desteklemekle masum, sivil Amerikan vatandaşlarının da hayatlarını da tehlikeye atmaktadır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.03.2016 00:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.