X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türk dernekleri Ermeni iddialarına karşı birleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türk dernekleri Ermeni iddialarına karşı birleşti

  • Giriş Tarihi: 23.3.2016 01:46 Güncelleme Tarihi: 23.3.2016 01:48
Türk dernekleri Ermeni iddialarına karşı birleşti
Türk dernekleri Ermeni iddialarına karşı birleşti

ABD'de faaliyet gösteren 155 Türk derneğinin oluşturduğu Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi resmen kuruldu.

ABD'de faaliyet gösteren 155 Türk derneğinin, Ermenilerin 1915 olaylarına dair iddialarına karşı bir araya gelerek oluşturduğu Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (Turkish American National Steering Committee - TASC) resmen kuruldu.

ABD'de her nisan ayında artışa geçen Ermenilerin 1915 yılı iddialarıyla mücadele için daha önce fiili faaliyet gösteren TASC, Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü olan 18 Mart'ta resmi hüviyetini kazandı.

BÜYÜK ERMENİ YALANLARI

Komiteden yapılan açıklamada, amaçlarının, Türk derneklerinin 1915 olayları üzerinden oluşturulmaya çalışılan Ermeni iddialarına karşı ABD toplumunu bilgilendirmesi ve tarihi gerçeklikleri ortaya koyması olduğu vurgulandı.

Açıklamada, komitenin diğer hedeflerinden bazıları şöyle ifade edildi:

"Türk-Amerikan toplumunu ABD'nin siyasi, iktisadi, sosyal ve kültürel hayatında daha etkin kılmak, Türk-Amerikan toplumunun ABD siyasetinde yerel ve federal düzeyde daha etkin temsil kabiliyetine kavuşmasını desteklemek, Türkiye'nin sahip olduğu stratejik konumunun ABD'de yerel ve ulusal makamlar nezdinde daha fazla bilinmesine ve Türkiye hakkındaki olumlu algının Amerika'da geniş kitlelere tanıtılmasına katkıda bulunmak."

Kuruculuğunu İbrahim Uyar, Günay Ovunc, Derya Taşkın ve Murat Güzel'in yaptığı çatı kuruluşun Yönetim Kurulu, İbrahim Uyar, Günay Ovunc, Derya Taşkın, Murat Güzel, Dr. Ahmet Aydilek, Oya Bain, Ali Çınar, Halil İbrahim Danışmaz, Ergün Kırlıkovalı, Aydın Mamedov, Halil Mutlu, Mustafa Tuncer, Metehan Oğuz, Ebubekir Tuncer ve Behram Turan'dan oluştu.

kalan karakter 1000

deniz egemen deniz egemen

tüm dünyadaki türkler başta teröre karşı her alanda birleşmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.03.2016 12:22
Süleyman Süleyman

Yakında o derneklerin aralarına ideolojik fitne sokup birbirine düşman ederler. Birlikte hareket edemez hale getirirler. Kuzey Irakta, Bulgaristanda benzer her yerde böyle yapıp başarılı oldular.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.03.2016 09:12
xdejax xdejax

ya ermeniler kim ya :) onları artık sallıyan mı var . haber yapmayında artık kaale alınmadıklarının farkına varsınlar onlarda artık :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.03.2016 03:49

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.