X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER DAEŞ'ten Almanya'ya saldırı tehdidi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ten 'ya tehdidi

  • Giriş Tarihi: 30.3.2016 23:26 Güncelleme Tarihi: 31.3.2016 01:20
DAEŞ'ten Almanya'ya saldırı tehdidi
DAEŞ'ten Almanya'ya saldırı tehdidi

Brüksel larının ardından sıranın 'da olduğu yönünde sözlü mesajlar gönderen , bu kez üzerinden fotoğraf paylaşarak 'yı terör eylemi yapmakla etti.

Brüksel larının ardından sıranın 'da olduğu yönünde sözlü mesajlar gönderen , bu kez üzerinden fotoğraf paylaşarak 'yı terör eylemi yapmakla etti. Paylaşılan fotoğraflarda hedefler arasında 'nın Köln/Bonn Havalimanı ve Berlin'deki Başbakanlık binası gösteriliyor.

Fotoğrafta Köln/Bonn Havalimanı alevler içerisinde görünürken, bir DAEŞ militanı havalimanının yanışını seyrediyor. Fotoğrafta not olarak "Kardeşlerinin Belçika'da yaptığını sen de yapabilirsin" ifadeleri yer alıyor. Bir diğer fotoğrafta ise Berlin'deki Başbakanlık binası alevler içerisinde gösteriliyor. DAEŞ'in sözkonusu fotoğraflarla 'daki taraftarlarına buraları bombalayın mesajı verdiği değerlendiriliyor.

Rheinische Post (RP) gazetesinin bildirdiğine göre, internet ve sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan tehditleri ciddiye alan Alman güvenlik birimleri, tehdit üzerine önlemleri arttırdı.