'dan çağrısı

Giriş Tarihi: 6.4.2016 10:32
Gürcistan'dan ateşkes çağrısı

'da iktidarın büyük ortağı Gürcü Hayali partisinin lı ve Ermeni kökenli milletvekilleri, halka sükunet çağrısı yaptı.

Gürcü Hayali milletvekilleri lı Ali Mamedov ve Ermeni Ruslan Poğosyan, ortak açıklama yaparak, - cephe hattındaki gerginlikle ilgili Gürcü vatandaşlarından sakin olmalarını istedi.

meclisinin internet sitesinde yayımlanan ortak açıklamada, Dağlık Karabağ sorunundan dolayı çıkan çatışmaların endişeye neden olduğu belirtilirken, şu ifadelere yer verildi:

" vatandaşlarını, özellikle Ermeni ve lı kardeşlerimizi sakin olmaya ve bir arada barış içinde yaşamaya zarar verebilecek herhangi bir eylem veya beyanda bulunmaktan kaçınmaya çağırıyoruz. Gürcistan her zaman çok kültürlü zenginliği ve iyi komşuluk ilişkileriyle ön plana çıkmıştır. Bu geleneklerin korunmasına katkıda bulunmak herkesin görevidir."

Mamedov ve Poğosyan, Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında yaşanan çatışmalarda hayatını kaybedenler için duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Azerbaycan bu sabah yaptığı açıklamada Ermenistan'la cephe hattındaki gerginliğin devam ettiğini, Azerbaycan'ın mutabakatına uyduğunu fakat Ermenistan'ın ateşkes ihlali yaptığını duyurmuştu.

Nüfusu 5 milyona yaklaşan Gürcistan'da 250'şer binden fazla etnik Azerbaycanlılar ve Ermeniler yaşıyor.ARKADAŞINA GÖNDER
Gürcistan'dan ateşkes çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz