X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelsiz Dünya Platformu, Balkan ülkelerinde teşkilatlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelsiz Platformu, Balkan ülkelerinde teşkilatlanıyor

  • Giriş Tarihi: 19.5.2016 12:28
Engelsiz Dünya Platformu, Balkan ülkelerinde teşkilatlanıyor
Engelsiz Dünya Platformu, Balkan ülkelerinde teşkilatlanıyor

Engelsiz Platformu’nun, Balkan ülkelerinde öncelikli bireyler olmak üzere, dezavantajlı gruplarla birlikte yaşama kültürünü yaygınlaştırmak maksadıyla hayata geçirdiği “Engelsiz Balkan Platformu”; Balkan ülkelerinde teşkilatlanma çalışmalarına ilk olarak pilot ülke olarak seçilen Makedonya ve Bosna-Hersek’ten başlıyor.

Teşkilatlanma ve planlarının görüşüleceği programlar; 24-25 Mayıs Salı-Çarşamba Günleri Makedonya/Üsküp'te, 26-27 Mayıs Perşembe-Cuma günleri ise Bosna-Hersek/Saraybosna'da yapılacak.

ENGELSİZ MAKEDONYA PLATFORMU

Makedonya/Üsküp'te Uluslararası Balkan Üniversitesi'nin ev sahipliğinde yapılacak toplantıya; Engelsiz Makedonya Platformu Kurucularından Uluslararası Balkan Üniversitesi, Çayır Belediyesi, MATUSİTEP, MATTO, Kızılhaç, Özel Eğitimciler Birliği ile birlikte Makedonya Ormanları Bakanlığı, Üsküp Büyükelçiliği, TİKA- Üsküp Koordinatörlüğü, Üsküp Yunus Emre Enstitüsü ve yayınevi temsilcileri katılacak.

ENGELSİZ BOSNA-HERSEK PLATFORMU

Bosna-Hersek/Saraybosna'da Yunus Emre Enstitüsünün ev sahipliğinde yapılacak toplantıya; Engelsiz Bosna-Hersek Platformu Kurucularından Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Saraybosna Büyükşehir Belediyesi, Gaziler Derneği, TUBSİAD, Kızılhaç, Bosna-Hersek Ormanları Bakanlığı ile birlikte İnsan Hakları ve Mülteci Bakanlığı, Saraybosna Büyükelçiliği, TİKA-Saraybosna Koordinatörlüğü ve Yunus Emre Enstitüsü temsilcileri katılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.