ARKADAŞINA GÖNDER 'Hocalı katliamında neredeydi bu Almanya'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Hocalı katliamında neredeydi bu '

  • Giriş Tarihi: 9.6.2016 15:32
'Hocalı katliamında neredeydi bu Almanya'
'Hocalı katliamında neredeydi bu Almanya'

Turizm Temsilciliği Türkiye Direktörü Çakmak, "Yakın bir zamanda Ermenistan tüm dünyanın gözü önünde Hocalı'da halkını katletmiştir. Bunu yaparken neredeydi bu ?" dedi.

Turizm Temsilciliği Türkiye Yönetici Direktörü Nurlana Çakmak, Alman Meclisinin Ermeni iddiaları ilişkin kararına yönelik yaptığı açıklamada, meclisteki oylamanın trajikomik ve samimiyetsiz olduğunu söyledi.

Türk tarihinin hiçbir döneminde değil soykırım, en küçük bir baskıda bile bulunmadığını vurgulayan Çakmak, tüm bu hamlelerin yükselen Türk dünyasının itibarına, gücüne gölge düşürmek için hazırlanan oyunlar olduğunu belirtti.

Türk insanının tarihinde sevgi, merhamet ve kardeşlik olduğuna dikkati çeken Çakmak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yakın bir zamanda Ermenistan tüm dünyanın gözü önünde Hocalı'da halkını katletmiştir. Bunu yaparken neredeydi bu ? Irak'ta, Suriye'de yüz binlerce insan katledildi, hala katlediliyor. Her gün küçük çocuklar ölüyor, milyonlarca insan göç ızdırap içinde. Bunlar kalkmış bilmedikleri bir tarihi kendileri yazmaya kalkıyor ve kendilerinin bile inanmadığı, ütopik bir Ermeni soykırımı masalına destek veriyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk dünyasının ilerleyişini durduramayacaklardır."

"ÖZDEMİR BİR TÜRK OLARAK BU DURUMDAN UTANÇ DUYMALI"

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir'in Ermeni iddialarına yönelik oy vermesini kınadığını belirterek, Özdemir'in, bir Türk olarak bu durumdan utanç duymasını temenni eden, Çakmak, Özdemir'in, oyu dolayısıyla Ermeni diasporasının elinden bir de ödül alması halinde o zaman görevini tamamlamış sayılacağını ifade etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.