X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Putin, Aliyev ve Sarkisyan bir araya gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Putin, Aliyev ve Sarkisyan bir araya gelecek

  • Giriş Tarihi: 20.6.2016 08:58
Putin, Aliyev ve Sarkisyan bir araya gelecek
Putin, Aliyev ve Sarkisyan bir araya gelecek

Putin, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Dağlık Karabağ krizini görüşecek

Devlet Başkanı Danışmanı Yuriy Uşakov gazetecilere yaptığı açıklamada,"Başta Putin'in Sarkisyan ve Aliyev ile ayrı ayrı görüşmesi bekleniyor, daha sonra üç lider bir araya gelip, ortak görüşme yapacaklar" ifadesini kullandı.

Uşakov, Kremlin'in taraflara bu krizi aşmalarında yardımcı olmak için aktif adımlar atmak istediğinin altını çizerek, 'nın Karabağ'da 2016 Nisan ayının başında çatışmaların durdurulmasında önemli rol oynadığını söyledi.

ARACILIK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ

Uşakov açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Şimdi Avrupa İşbirliği ve Güvenlik Teşkilatı Minsk Grubu'nun diğer başkanlarıyla işbirliği içerisinde 2009-2013 yılları arasında Rusya, ABD ve Fransa'nın liderlerinin açıklamaları kapsamında hazırlanan prensiplerin temelinde aracılık görevimizi yerine getireceğiz. Bu prensipler Karabağ sorununun çözümünde silah gücünün kullanılmasının kabul edilemez olduğunu ortaya koyuyor."

Uşakov, Rusya'nın bu krizdeki tüm tarafları güç kullanmaktan vazgeçmeye ve durumun istikrara kavuşması için tüm önlemleri almaya davet ettiğini söyledi.