X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Merkel protesto edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Merkel protesto edildi

  • Giriş Tarihi: 1.8.2016 09:19
Merkel protesto edildi
Merkel protesto edildi

’da başbakan Angela Merkel’in göçmen ve sığınmacılara yönelik politikalarını protesto eden aşırı sağcı bir grup başkent Berlin’de gösteri düzenledi.

Merkez tren istasyonu önünde toplanan, İslam ve göçmen karşıtı dövizler taşıyan bin kadar gösterici, 'Merkel gitmeli' ve ''yı sevmeyen 'yı terk etsin' sloganları attı.

Irkçılık karşıtı sol eğilimli aktivistler de aynı güzergahta toplanarak bu grubu protesto etti.

Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisinin genel başkanı ve Bavyera Eyalet Başbakanı Horst Seehofer de Merkel'i hedef alanlar arasındaydı.

Seehofer, 'da bazı kesimlerin çok iyimser bulduğu ve Merkel'in 'bunu yapabiliriz' sloganı ile öne çıkan sığınmacı politikasını bu slogandaki ifadeler üzerinden eleştirdi.

DÜNYANIN EN İYİSİ BİLE BUNU YAPAMAZ

"Bunu ben kendim yapamam. Dünyanın en iyisi bile bunu yapamaz. Durum, "bunu yapabiliriz" demek için fazla karmaşık. Ve bizim problem çözme yaklaşımımız hiç tatminkar değil."

Almanya'da 18 Temmuz'dan bugüne kadar failleri arasında radikal İslamcı ya da mültecilerin bulunduğu saldırılarda 15 kişinin ölmesi çok sayıda kişinin de yaralanmasının, bu ülkede göçmen karşıtı eğilimleri güçlendirdiği belirtiliyor.