X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER FETÖ'cü diplomatlar Almanya'ya iltica başvurusunda bulundu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

FETÖ'cü diplomatlar 'ya iltica başvurusunda bulundu!

  • Giriş Tarihi: 8.10.2016 01:52
FETÖ'cü diplomatlar Almanya'ya iltica başvurusunda bulundu!
FETÖ'cü diplomatlar Almanya'ya iltica başvurusunda bulundu!

'da bazı basın organları Alman Dışişleri Bakanlığına dayandırdığı haberde, aralarında Askeri Ataşe Kurmay Albay Ayhan Dağlı'nın da bulunduğu 3 kişinin iltica başvurusunda bulunduğunu iddia etti.

Türkiye'nin 'daki misyonlarında görev yapan 3 diplomatın 'ya iltica etmek için başvuruda bulundukları iddia edildi.

Süddeutsche Gazetesi-Batı Radyo Televizyonu (WDR)-Kuzey Almanya Televizyonu'nun (NDR) ortaklaşa verdiği habere göre, Türkiye'nin Almanya'daki misyonlarında 8 diplomatın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı olduğu gerekçesiyle diplomatik pasaportlarının iptal edildiği ve bunlardan üçünün de Almanya'ya iltica başvurusunda bulundukları ifade edildi.

Hükümet çevreleriyle Dışişleri Bakanlığına dayandırılan haberde, iltica eden 3 kişi arasında özellikle Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğindeki görev süresi sona eren ve Türkiye'ye dönmeyen Almanya'da da nerede olduğu bilinmeyen Askeri Ataşe Kurmay Albay Ayhan Dağlı'nın da bulunduğu öne sürüldü.

Haberde ayrıca, Federal Göçmen ve Mülteci Dairesi'nin (BAMF) bu müracaatlar hakkında henüz bir karar vermediğine işaret edilerek, iltica başvurusu meselesinin Türkiye ile Almanya arasında yeniden başka bir krize yol açabileceği yorumunda bulunuldu.