'DEAŞ liderleri Musul'u terk etmeye başladı'

Giriş Tarihi: 20.10.2016 07:01

DEAŞ Karşıtı Koalisyonun Unsurları Komutanı Tümgeneral Volesky, "DEAŞ liderlerinin ve savaşçılarının Musul'u terk etmeye başladığını görüyoruz." dedi.

DEAŞ Karşıtı Koalisyonun Unsurları Komutanı Tümgeneral Gary Volesky, , ABD'nin Musul operasyonu kapsamında sadece "Irak güvenlik güçlerinin doğrudan kontrol ve komutası altındaki güçleri" desteklediğini ve Şii milislerin bunlar arasında yer almadığını belirtti.

Tümgeneral Volesky, Bağdat'ta video konferans yoluyla bağlandığı Pentagon'da basın mensuplarının Musul operasyonu ile ilgili sorularını cevapladı.

"DEAŞ liderleri Musul'u terk ediyor"
Volesky, operasyonunun başlamasından bu yana henüz 2 gün gibi kısa bir geçtiğini hatırlattı ve "Buna rağmen DEAŞ liderlerinin ve savaşçılarının Musul'u terk etmeye başladığını görüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Tümgeneral Volesky, Musul'da DEAŞ için savaşan yabancı savaşçıların ise şehri terk etmelerinin daha zor olacağını ve zaman alacağını kaydetti.

"Operasyon öncesine göre şu anda Musul'da daha az DEAŞ savaşçısı var." diyen Volesky, operasyonun ne kadar zamanda tamamlanacağına ilişkin yorum yapmaktan kaçındı.

ARKADAŞINA GÖNDER
'DEAŞ liderleri Musul'u terk etmeye başladı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz