X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Keskin’den İstiklal Marşı’nın Kabulü İle İlgili Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Keskin’den İstiklal Marşı’nın Kabulü İle İlgili Mesaj

  • Giriş Tarihi: 12.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
FOTO: AK PARTİ DÜZCE İL BAŞKANI HİKMET KESKİN 12 MART İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ' NÜN 94. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.
Keskin’den İstiklal Marşı’nın Kabulü İle İlgili Mesaj

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’ nün 94. Yıl Dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin mesajında; “Milletleri millet yapan en önemli değerler; birlik, beraberlik, dil, inanç, vatan, namus, şeref, bayrak, ideal, tarih gibi insani hasletlerdir. Büyük devlet ve millet olmanın göstergelerinden biri de tarihte yaşanan olayları ve insanları hayırla yad etmektir. 94 yıl önce kabul edilen İstiklal Marşı, zulme, adaletsizliğe, sömürgeciliğe adeta bir meydan okumadır. Cumhuriyeti kuran iradenin mahiyetinin anlaşılmasında da bu marş çok önemli bir imkandır.
Kurtuluş Savaşı’nda Türk milletinin tarihe geçen büyük bir mücadele verdiğini, en zor şartlarda bile yılmadığını ve her şeyini ortaya koyarak vatanına sahip çıktığını, bu eşsiz mücadelenin vatan şairi Mehmet Akif’in yazdığı İstiklal Marşı’nın mısralarıyla ölümsüzleştiğini, Mehmet Akif Ersoy’un güçlü kaleminden çıkan kelimeler milletimizi öyle derin, öyle kapsamlı tahlil etmiştir ki, onun dizelerinde herkes kendinden bir parça bulmuştur. Milli Mücadele’nin en çetin döneminde bu eşsiz anıt, milletimizin şahlanışının sembolü olmuştur. Bu eserin yapı taşı şanlı ecdadımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi ardından da kaleme alarak bu destanı ölümsüzleştiren, Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anarken son sözü yine üstadın dizelerine bırakıyorum: Mehmet Akif Ersoy diyordu ki ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın” ifadelerinde bulundu.