X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yıkılmayan Bina Düzcenin Kabusu Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yıkılmayan Bina nin Kabusu Oldu

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
FOTO:1999 DEPREMLERİNİN ARDINDAN HASARLI OLMASINA RAĞMEN MAHKEMELİK OLDUĞU GEREKÇESİ İLE BİR TÜRLÜ TAMİR EDİLMEYEN VE YIKILAMAYAN ATIL DURUMDAKİ BİNA HEM VATANDAŞLARIN HEM EMNİYET GÜÇLERİNİN BAŞINA BELA OLDU.
Yıkılmayan Bina Düzcenin Kabusu Oldu

1999 depremlerinin ardından hasarlı olmasına rağmen mahkemelik olduğu gerekçesi ile bir türlü tamir edilmeyen ve yıkılamayan atıl durumdaki bina hem vatandaşların hem emniyet güçlerinin başına bela oldu. Sık sık madde bağımlılarının kullanması nedeniyle ihbarlara konu olan binada polis ekipleri arama yaptı.
’de deprem anıtı gibi duran atıl binalar tehlike ve korku saçmaya devam ediyor. İnönü parkının arkasında bulunan atıl bina yıllardır yıkılmayı beklerken, madde bağımlılarının mesken haline getirdiği ve birçok kez yangın çıkardıkları bina ise çevrede bulunan vatandaşları tedirginlik ediyor.
Binaya madde bağımlılarının girmesini engellemek için daha önce kırık kapı ve pencereler tuğla ile örülmesine rağmen madde bağımlıların girmesi bir türlü önlenemiyor. 2. Katlara tırmanarak giren bağımlılar nedeniyle vatandaşlar tedirginlik duyarken, binada sık sık çıkan yangınlarda çevre halkını korkutuyor.