X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Havalar Soğudu Soba Satışları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Havalar Soğudu Soba Satışları Başladı

  • Giriş Tarihi: 1.10.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 17:55
DÜZCE'DE HAVALARIN SOĞUMASI İLE BİRLİKTE SOBA SATIŞLARINDA HARAKETLİLİK BAŞLADI.
Havalar Soğudu Soba Satışları Başladı

Kış yaklaştı, soba alışverişleri başladı. Soğuk havalarda soba ile ısınarak geçirmek isteyen vatandaşlar sobacılara giderek kışın en önemli ihtiyacını gidermeye başladı.
Sonbahar mevsiminin gelmesi ve havaların soğumaya başlaması ile birlikte çeşitli şekil ve modeldeki sobalar, görücüye çıkmaya başladı. Soğuk havaları soba ile ısınarak geçirmek isteyen vatandaşlar, sobacılardaki hareketliliği arttırdı. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte sobacılara gelen müşteri sayısı artarken, kimi kışın en iyi ısıtacak sobayı seçmeye çalışıyor, kimi ise fiyat araştırması yapmakla yetiniyor.
Doğalgaz olmaması nedeniyle özellikle köylerde yaşayan vatandaşlar soba tercih ederken, kaliteli soba için ise ince eleyip sık dokuyorlar.
Havalar birden soğuyunca satışların erken başlaması ise sobacıların yüzünü güldürdü. Vatandaşa uyarıları ise kaliteli soba alarak kışın sıkıntı yaşamamaları.
Sobacılar fiyatların geçen yılla aynı olduğunu söylerken, doğalgaz kullanımının artması ile işlerinin azaldığını vurguladılar. Soba fiyatları hakkında da bilgi veren sobacılar, vatandaşın ihtiyacı varsa fiyatlara bakmadığını, kaliteli sobayı aldığını ifade ettiler.