X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ödemiş Çamlık Parkı'nda pergola çalışmaları başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çamlık Parkı'nda pergola çalışmaları başlıyor

  • Giriş Tarihi: 6.2.2013 09:57

Belediyesi'nce geçen yıl yeniden düzenlenen Çamlık Parkı'ndaki işletmelerin kışın da faaliyetleri sürdürmeleri için hazırlanan pergola projesi, önümüzdeki hafta başında hayata geçiriliyor.

İtirazlar nedeniyle yaşanan gecikme Çamlık'ta kış mevsimindeki hareketliliği düşürürken, çalışmaların ardından parkın akşamları da canlanması bekleniyor.
Dükkanların önlerindeki alanının üzerinin yarı açılır kapanır, pergola ile kapatılmasını içeren projenin ihalesine yapılan itirazlar nedeniyle süreç uzarken, geçtiğimiz günlerde yüklenici firma ile Belediyesi sözleşmeyi imzaladı. 16 Ocak'ta yer teslimi yapılan projenin 45 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Kış mevsimine yetişebilmesi için ihalesi 18 Ekim 2012 tarihinde yapılan, ancak itirazlar nedeniyle sözleşme aşamasına gelinmesi zaman alan proje ile ilgili bilgi veren Ödemiş Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Urtimur, '11 Ocak'ta sözleşme imzalandı, 16 Ocak'ta da yer teslimi yapıldı. Yüklenici firma çalışmalarına pazartesi günü başlayacak. Bahar mevsiminin girişinde çalışmalar tamamlanarak Çamlık'taki dükkanların önündeki alanın üzeri kapatılmış olacak. Yarı açılır-kapanır sistemle de yaz mevsiminde de dükkanların önündeki alanın verimli şekilde kullanılması sağlanacak. Gelecek yıllarda Çamlık kış akşamların da aktif olarak kullanılacak' dedi.

Çalışmaların pazartesi günü başlayacağı bildirildi.