X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Küllerinden doğuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Küllerinden doğuyor

  • Giriş Tarihi: 12.3.2013

Futbolda profesyonel ligde temsilcisi olmayan Uşak, basketbolda Uşak Üniversitesi takımıyla Beko Basketbol Ligi'nin kapısına dayandı. Yönetici Muhammed Gür, kulübün adının 64 Uşakspor olarak değişeceğini söyledi

Uşak, sporda adeta yeniden doğuyor. Daha önce büyük başarılara imza atan Uşakspor'un ligden çekilmesinin ardından profesyonel liglerde temsilcisi kalmayan kent, şimdi heyecanı basketbolla yaşıyor. Erkekler Basketbol 2. Lig'de mücadele eden mackolik.com Uşak Üniversitesi takımı, Beko Basketbol Ligi'nin kapısına dayandı. Grubunda lider olan Uşak ekibi, sezon sonunda mutlu sona ulaşırsa, kenti potada en üst düzeyde temsil edilmiş olacak. Yönetici Muhammed Gür, resmiyette Uşak Belediyespor'a ait lan bu kulübün adını 64 Uşakspor olarak değiştirmek istediklerini söyledi.

TRİBÜNLER DOLUYOR

Bu isimle gelecek yıl Beko Basketbol Ligi'nde mücadele etmeyi hedeflediklerine değinen Gür, "Finansman sorununu tüm yönetim kurulu olarak cebimizden karşılıyoruz. Ne yazık ki, Uşak'taki kurumlardan bize hiç destek yok. BEKO liginde kalıcı bir takım kurabilmek için, Valisi, Belediye Başkanı tüm Uşak'ın takımı desteklemesi gerekir" şeklinde konuştu. Uşak Atatürk Spor Salonu'nda tüm maçları dolu tribünler önünde oynadıklarını kaydeden Gür, 64 Uşakspor ismiyle futbolda da 3. Lig'e yükselmek istediklerini ifade etti.