Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'te larva dağıtımı yapıldı

Giriş Tarihi: 15.4.2013 17:20

Belediyesi Kent Konseyinin katkıları ile gerçekleşen etkinlikte, Bursa Koza Genel Müdürlüğü denetim kurulu üyesi Durmuş Yılmaz tarafından 90 koza üreticisine 230 kutu larvası dağıtımı yapıldı.

Bursa Koza Birlik denetim kurulu üyesi Yılmaz, 'Devletin de verdiği teşvik ile birlikte son yıllarda koza ipek böcekçiliği konusunda büyük bir hareketklilik ve üreticilere iş istihdamı sağlanmaktadır. Bizler de Koza Birliği olarak bunun desteklenmesi konusunda Türkiye genelinde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz' dedi.

Diğer ülkelerle karşılaştırma yapıldığında koza ve ipek böcekçiliği konusunda üreticilere en yüksek fiyatın Türkiye'de verildiği belirten Bursa Koza Birlik denetim kurulu üyesi Yılmaz, 'Türkiye'de son yıllarda ipek böcekçiliği üretiminde büyük bir artış vardır. Bu anlamda üreticilere de yeni bir iş istihdamı sağlanmaktadır. Devletin desteklemesi gibi, bizler de bu konuda ipek böcekçiliğin yapılması ve desteklenmesi konusunda gerekli bilgilendirmeleri sürdürüyoruz. Ancak üreticilerimiz yeterki dut yapraklarını kesmesimler ve daha çok verimlilik artsın. O zaman daha büyük aşamalar kaydedilecektir' diye konuştu.

Kent Konseyi başkanı İrfan Gündüz ise, 'Geçen yıllarda olduğu gibi, ilk etapta bu yıl da Ödemiş içinde 90 üreticimize larvası dağıtımı yapıldı. Dağıtım devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş'te ipek böceği larva dağıtımı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz