X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ödemiş park bahçelerine 'dünya' eli değiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

park bahçelerine 'dünya' eli değiyor

  • Giriş Tarihi: 23.7.2013 17:30

Belediyesi, Youth Services Centre (Gençlik Servisleri Merkezi) tarafından organize edilen Uluslararası Gönüllü Gençlik Değişim Programıyla Ödemiş'e gelen 13 yabancı öğrenciyi ağırlıyor.

Sırbistan, Slovakya, Fransa, İtalya, Güney Kore, Yunanistan ve İspanya'dan gelen öğrenciler, iki hafta boyunca Park Bahçe İşleri Müdürlüğü bünyesinde yapılan bahçe düzenleme, ot yolma, ağaç dikimi ve çimlendirme gibi çalışmalara katılacaklar.

Sevim Bezen ve Merve Deniz Köse liderliğinde 'e gelen yabancı öğrenciler Ödemiş Belediyesi Kız Konuk Evi'nde misafir ediliyor. Salı günü Park Bahçe İşleri Müdürlüğü ekipleriyle çalışmalara başlayan öğrenciler, hafta için her gün beş saat çalışacak, geri kalan zamanda ise kentimizin tarihi ve turistik alanlarını gezerek, bölge kültürü hakkında bilgi edinecekler.
GSM-Gençlik Servisleri Merkezi; gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve mesleki gelişimine katkı sağlamak ve gençlerin toplumsal ve ekonomik yaşama aktif katılımına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla 1985 yılında Ankara'da kuruldu.

'Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları' adı altında birçok ülkede çalışmalar sürdüren gruplar, din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı olmaksızın değişik ülkelerden, kültürlerden veya bölgelerden gelen katılımcılarla, hiçbir karşılık beklemeden önceden planlanmış toplum yararına işlerde gönüllü olarak çalışıyor.
Çalışmalar kapsamında 2010 yılında da dokuz farklı ülkeden 20 yabancı öğrenci ilçeye gelerek, belediye çalışmalarında yer alıyor.