X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Körfez manzarası Teraspark'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Körfez manzarası Teraspark'ta

  • Giriş Tarihi: 7.12.2013

Bayraklı Belediyesi'nin 75. Yıl Mahallesi'nde yapımını sürdürdüğü Körfez manzaralı dinlence alanı yakında hizmete girecek

Bayraklı Belediyesi'nin İzmir'in en güzel manzarasına sahip bir tepede inşa etmeye başladığı Teraspark çok yakında hizmete açılacak. Kurulduğu günden bu yana sosyal faaliyetlere büyük önem veren Bayraklı Belediyesi, Teraspark projesi ile önemli bir yatırıma daha imza atıyor. Bayraklı sırtlarındaki, İzmir'in körfez manzarasına hakim 75. Yıl Mahallesi'nde yapımına başlanan projenin bitirilmesiyle bölgede yaşayan vatandaşların rahat nefes alabileceği yepyeni bir yaşam alanı daha ilçeye kazandırılmış olacak.

PROJE ÇEVREYE SAYGILI
İçinde bir kafeteryanın da yer alacağı tesisi gezen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ çalışmaları yerinde inceledi. İsmini bölgenin eğimli arazisine yapılan teras şeklindeki bölgeden alan parkta çimlendirme ve yeşillendirme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Başkan Karabağ, Osmangazi Mahallesi'ne yapılan iki parkta son düzenlenmelerin bitirilmesiyle üç parkı aynı anda düzenlenecek törenle hizmete açacaklarını belirtti. 6 bin 635 metrekare alan üzerine kurulacak Teraspark'ta 4 bin metrekarelik yeşil alan, çocuk oyun grubu, spor alanı, gölge oturmaları, dinlenme yerleri ve yürüyüş yolları olacak. Çevreye saygılı olarak geliştirilen proje dahilinde arazi üzerindeki ağaçlar olduğu gibi korundu. Teraspark Bayraklı'nın simge projelerinden biri olacak.