X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Başkanlar neden karşı olduklarını bile bilmiyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Başkanlar neden karşı olduklarını bile bilmiyorlar'

  • Giriş Tarihi: 27.7.2014

Karşıyaka Stadı'nı istemediğini açıklayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile "Çadır kurarım yaptırmam" diyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'a, AK Partili kurmaylardan tepki geldi

AK Partiili milletvekillleri Karşıyaka Stadı'nı istemeyen Kocaoğlu ve Akpınar'a tepkili. İzmir Milletvekili Aydın Şengül, "Maalesef 'İzmir'e yatırım engelleniyor' diyenler yatırımı engelliyor. Kimin yatırımı engellediği ortada. Bunlarda öyle bir zihniyet var ki kendilerini İzmir'in sahibi olarak görüyorlar. Ne yapıyorlar ne yaptırıyorlar. Belediye başkanları stada neden karşı olduklarını dahi bilmiyor. Ellerinde sağlam gerekçeleri yok. Sonuçta çadırlarını kursunlar. Daha önce söylediğimiz gibi stadyumların sözünü verdik. Onları yapmak için orası olur başka yer olur. Bakacağız, kendi içimizde değerlendirme yapacağız. Bakanlığımız önümüzdeki günlerde son kararını verecek. Kamuoyunun takdirine sunuyoruz" dedi.

YAPMAZ, YAPTIRMAZ

Rifat Sait, "CHP zihniyetinin temelinde 3 Y var. Yapmaz, yapamaz yaptırtmaz. Yapan varsa da onu engeller" görüşünü dile getirerek, "İzmir gelişirse, stadyumlar yapılırsa, İZBAN yapılırsa, Konak Tüneli bitirilirse, kentsel dönüşüm tamamlanırsa puan kaybedecekler. İzmir geri kalınca 'Devlet bize yardım etmiyor' diye bir algı oluşturuyorlar. Karşıyaka'ya stadyum yapılırsa ilçenin çehresi değişecek" diye konuştu.

TOKİ'YE KURSUN!

30 Mart seçimlerinde AK Parti'den Karşıyaka Belediye Başkan adayı olan Tanfer Kemerli ise, "Karşıyaka Spor Kulübü için yapılacak yatırımın tüm gelirleri kulübe kalacak. Haliyle kulübü kurtaracak bir projedir. Sayın Başkan stat biran önce tamamlansın ve faaliyete geçsin diye TOKİ ya da Gençlik Spor İl Müdürlüğü önünde çadır kurmalı. Stadı istemeyenlerin değil isteyenlerin oranı yüzde 86'dır" dedi.