X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İzmir’e uluslararası göç kürsüsü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İzmir’e uluslararası göç kürsüsü

  • Giriş Tarihi: 12.11.2016
İzmir’e uluslararası göç kürsüsü
İzmir’e uluslararası göç kürsüsü

Yaşar Üniversitesi ev sahipliğinde, Uluslararası Göç konusunun ele alınacağı Birleşmiş Milletler Eğitim Kültür ve Bilim Örgütü (UNESCO)
Kürsüsü kuruldu. Türkiye'de bu alanda çalışma yapan ilk ve tek olan kürsünün temel amacı, uluslararası göç konusu üzerine araştırma, eğitim ve yayın odaklı bütünleşmiş bir sistem oluşturmak, ulusal ve uluslararası kurumlar arasındaki işbirliğini geliştirmek olacak. Yaşar Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayselin Yıldız'ın koordinatörlüğünde 17 farklı ulusal ve uluslararası kurumun ortaklığında yürütülecek olan kürsü "Uluslararası Göç" üzerine Türkiye'deki ilk ve tek UNESCO
Kürsüsü olma özelliği taşıyor. Uluslararası İlişkiler Bölümü, Akdeniz Araştırmaları Merkezi, İç Mimarlık ve Grafik Tasarım bölümleri ile işbirliği içinde yürütülecek faaliyetlerin politika yapıcılara öneriler sunması bekleniyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.