X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mevsimlik işçi çocukları için "Çadır Okul"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mevsimlik işçi çocukları için ""

  • Giriş Tarihi: 26.8.2010 12:16

nca () projesi kapsamında, ilçesine 'dan gelen mevsimlik işçilerin çocukları için Sarıoba köyüne '''' yapılacak.

projesi kapsamında pilot bölge seçilen 'nın Sarıoba köyüne 5 sınıflı 130 öğrencinin köyde bulunduğu sürece eğitim göreceği kurulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Şube Müdürü Galip Gülmez ve Ahmet Şükrü Cömert, Polatlı Milli Eğitim Müdürü Yusuf Doğan ve METİP Projesi Polatlı Koordinatörü Hasan Çetin ile işçilerin bulunduğu çadırlarda incelemelerde bulundu.

Çetin, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, her yıl nisan-mayıs aylarında ilçeye gelen ve kasım ayına kadar ilçede kalan Bölgesi'nden gelen yaklaşık 3 bin dolayındaki mevsimlik işçinin yüzde 20'sinin okul çağında cocuklarının bulunduğunu belirtti.

Çetin, ''Pilot uygulama için Sarıoba köyüne 200 metrekarelik çadırda, 5 sınıflı 130 öğrenciye eğitim görebileceği çadır kuracağız. Burada bulunan mevsimlik işçilerin çocukları, yaklaşık 5 ay eğitim görecek. Daha sonra memleketlerine döndüklerinde eğitimlerine devam edecekler. Böylece derslerden geri kalmamış olacaklar'' dedi.

Mevsimlik işçiler arasında okul çağına gelen çocukların sayısının en fazla olduğu yerin Sarıoba olduğunu, bu nedenle de buraya çadır okul kuracaklarını anlatan Çetin, ''Diğer yerleşkelerden bazılarından buraya taşımalı eğitim gerçekleştireceğiz. Duruma göre diğer yerlere de ihtiyaca göre çadır okul kuracağız'' dedi.