X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Okullarda 'Beyaz Bayrak' dalgalanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Okullarda 'Beyaz Bayrak' dalgalanıyor

  • İHA
  • Giriş Tarihi: 5.6.2012 11:11 Güncelleme Tarihi: 5.6.2012 11:11

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile birlikte hayata geçirilen; 'Beyaz Bayrak Projesi' kapsamında Adana'da 16 okula daha 'Beyaz Bayrak' verildi. Böylelikle 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı'nda 'Beyaz Bayrak' alan okul sayısı da 58'e yükseldi.

'Beyaz Bayrak' teslim töreninde konuşan Adana İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, 'Beyaz Bayrak Projesi'nin, okulların ortak kullanım alanlarında temizlik ve sağlık bilgisi konusunda okul müdürlüklerinin çalışmalar yapmasının teşvik edilmesi başta olmak üzere; toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesini, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini amaçladığını anlattı. 2007-2010 yıllarını kapsayan 'Beyaz Bayrak Projesi' çalışmalarında, Adana genelinde 38 okulun bayrak aldığını hatırlatan Selamet, "Proje 2011-2014 yıllarını kapsayacak şekilde 4 yıl uzatılmış, 2011-2012 eğitim öğretim yılında 58 okulumuz toplamda 96 okul beyaz bayrak almıştır" dedi.

Selamet, 'Beyaz Bayrak' almaya hak kazanan 16 okula çalışmalarından dolayı kutlayarak, açıklamasını da şöyle sürdürdü; "Başarılı olmanın yolu hayal etmek ve o hayal içinde ekip ruhuyla disiplinli bir şekilde hareket etmektir. Çocuklarımızın hasta olmaması için, okul sağlığı çok önemli. Çocuklarımızın tertemiz sınıflarda sağlıklı ortamlarda eğitim alabilmesi için, bu proje çok önemli." 'Beyaz Bayrak' almaya hak kazanan okullarımızın yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerine bu projeye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Selamet diğer okullarında bu mücadeleye katılmasını istedi.

Konuşmanın ardından beyaz bayrak almaya hak kazanan Adana Fen Lisesi, 5 Ocak Lisesi, Celalettin Seyhan İlköğretim Okulu, Vehpi Necip Savaşan İlköğretim Okulu, İsmail Sefa Özler Anadolu Lisesi, Akdeniz Anaokulu, Kurttepe İbrahim Atalı İlköğretim Okulu, Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu, Emine Nabi Menemencioğlu Lisesi, Edebali İlköğretim Okulu, İsmail Kulak Anadolu Lisesi, Hasan Anadolu Lisesi, İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Adana Rotary Kulübü, İncirlik İlköğretim Okulu, Yüreğir Atatürk Lisesine beyaz bayrakları ve plaketleri verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.