X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AÖF öğrencilerinin bütünlemenin kalkmasına tepkili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

lerinin bütünlemenin kalkmasına tepkili

  • Giriş Tarihi: 23.5.2013 10:08

Bursa Şubesi üyeleri, 'nin bütünleme sınavlarını kaldırmasına tepki gösterdi.

lerle birlikte 'nin önünde basın açıklaması yapan Bursa Şube Başkanı , 'nin 2 yıl önce öğretim ve sınav yönetmeliğini değiştirerek kredili sisteme geçtiğini ifade etti.

Bulut, şöyle konuştu: "Anadolu si, 'ün bütün üniversitelerde bütünleme sınavı açılması yönündeki kararına rağmen bütünleme sınavını kaldırmıştır. AÖF öğrencileri, sınav hakkından yoksun, dönem uzatmak zorunda bırakılmakta, zaman ve maddi kayıplara uğramaktadır. Söz konusu üniversite, öğrencilerin muaf olduğu derslerden tekrar sorumlu olması gibi mantıki ve hukuki gerekçelerden uzak bir uygulamayı yönetmelik çıkararak yürürlüğe koymuştur. Hem okuyup hem de çalışan kesimden kamuda istihdam edilmekte olan binlerce memur, Anadolu Üniversitesi'nin uygulamalarıyla mağdur edilmiştir. Buradan yetkililere sesleniyoruz. Yaptığınız yanlıştan bir an önce dönünüz."

AÖF öğrencileri adına konuşan ise uygulamanın AÖF öğrencilerini cezalandırdığını belirterek, "Diploma eş değerliliği hususunda ise ikinci sınıf mezunlar muamelesi yapılmaktadır. Rektör , '3 ayda yapamadıklarını 15 günde mi yapacaklar?' diyerek bizleri aşağılamaktadır. Oysa kendisi de bilmektedir ki kayıt esnasında verilmesi gereken ders kitapları, AÖF bürolarına ya geç ya da eksik gelmektedir. Kitaplar sınavlara bir hafta kala bürolara geldiğinden sınavlara yeteri kadar hazırlanamamaktayız. Bu da bizim başarı oranlarımızı düşürmektedir. Bu manada üzerine düşen görevi tam anlamıyla yerine getirmeyen Rektör Aydın, kendi hatalarını öğrencilere ödetmemeli ve bütünleme hakkını öğrencilere iade etmelidir." diye konuştu.

kalan karakter 1000

yasin yasin

ağzına sağlık..

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 04.06.2013 09:14
türkiye türkiye

Bütünleme hakkını geri istiyoruz.Zaten hem okuyup hem çalışıyoruz, bir kolaylık sağlanması lazım, örgün eğitim gibi olmuyor, kitaplarımız zamanında gelmiyor, sınavlara girip de kitaplarını almayanlar var.Bütünleme istemek en doğal hakkımız...

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 28.05.2013 08:54
ilkhat ilkhat

hakkımızı helal etmiyoruz bilginize...

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır1
cevapla 27.05.2013 15:29
Derman Derman

Arkadaşının söylediğine katılıyorumm sınavlara 1 hafta kala kitaplamırımız alabiliyoruz.ve büt kaldırmışlar inanın zor aof
örgünde büt ve neden bize yokk??

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır1
cevapla 27.05.2013 12:42
recai yeğen recai yeğen

Bütünlememizin kaldırıldığı yetmiyor gibi 1. sınıfta geçtiğimİingilizce dersine 3. sınıfta tekrar başlamak zorunda bırakıldım. Muaf olmam gerekirken bu hakkımda elimden alındı. Bütünleme ve muafiyetin tekrar geri getirilmesi ve hatadan bir an dönülmesini arz ediyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 24.05.2013 14:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.