X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Florya Koleji Model Birleşmiş Milletler Konferansı'na katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Florya Koleji 'na katıldı

  • Giriş Tarihi: 30.5.2013

leri, İtalya'nın Milano kentinde yapılan 'na katılarak, Brezilya ve Bosna Hersek'in insan hakları ve çevre sorunlarını tartıştı.

, 16-20 Nisan 2013 tarihleri arasında İtalya Milano'da yapılan ı'na 9 si ile katıldı. 'nda, dünyanın farklı ülkelerinden veya üniversite düzeyinde öğrenciler kendi ülkeleri dışındaki bir ülkenin delegesi olarak hazır bulundu. Öğrenciler konferansta, belirtilen sosyal ve politik konular üzerinde o ülkenin adına konuşup, sorunlara o ülkenin bakış açısıyla çözüm arayıp, çözüm önerilerini sundular. Florya Koleji MUN Kulübü öğrencileri de, iddialı konuların İngilizce tartışıldığı bu politik platformda genel kültürlerini geliştirirken, topluluk önünde konuşma ve farklı uluslara karşı empati kurma becerilerini geliştirdiler. MILANMUN'da , Brezilya ve Bosna Hersek'in insan hakları, silahsızlanma ve çevre sorunlarını tartışarak çözüm önerileri sunan ve komitelerde ekonomik, sosyokültürel, çevresel ve politik konuları masaya yatıran öğrenciler, Birleşmiş Milletler'in temel felsefesi olan hoşgörü, özgüven, barış ve dostluk duygularını da tadarak konferansı tamamladılar. MUN konferansına katılan öğrenciler, öğrendikleri yabancı dilde okuma, araştırma, düşünce üretme, yazılı doküman hazırlama, ikna etme, eleştirel düşünme ve problem çözme gibi becerileri kullanarak, kendilerini hayata hazırlama imkanına sahip oluyorlar.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.