X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AÖF'ye bütünleme gelecek mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ye bütünleme gelecek mi?

  • Giriş Tarihi: 6.6.2013 12:37 Güncelleme Tarihi: 6.6.2013 12:45

Türkiye'nin en fazla ye sahip okulu olan 'nde, kaldırılan bütünleme sınavları geri gelecek mi?

1-Geçen hafta sonunda yapılan finallere Gezi Parkı eylemleri nedeniyle ulaşamadığı için giremeyenlere telafi sınavı hakkı verilecek mi?

2-Türkiye nin en fazla ye sahip okulu olan nde, kaldırılan bütünleme sınavları geri gelecek mi? Geçen hafta sonunda yapılan finallere Gezi Parkı eylemleri nedeniyle ulaşamadığı için giremeyenlere telafi sınavı hakkı verilecek mi?

Öncelikle ikinci sorudan başlayalım; Gezi Parkı ya da başka nedenlerle sınava giremeyen öğrencilere telafi sınavı yapılmayacak. yetkilileri, Açıköğretim si sınavlarının üniversite giriş sınavı ya da kamu personel sınavı gibi düşünülmesi gerektiğini belirterek, 1 milyon 200 bin öğrenciyi bir araya getirip sınav yapmanın ne kadar zor olduğunun bilinmesini istediler. Dolayısıyla her bir mazerette bir sınav yapılmasının mümkün olamayacağını vurgulayan yetkililer, zaten bu eylemler nedeniyle sınava giremeyen öğrenci sayısının da 50 yi bulmadığını bildirdiler.

BÜTÜNLEME SINAVI

1 milyon 200 bin öğrencili Açıköğretim Fakültesi nde, geçen yıl başlayan kredili sistem nedeniyle dersler dönemlik hale gelirken; her dönem her dersten bir vize, bir final sınavı uygulamasına geçilmişti. Yeni sistem çerçevesinde bütünleme sınavları da kaldırılmıştı. Öğrencilerin Bizi bir yıl fazladan okulda tutmak için bütünlemeyi kaldırdılar. Bütünleme sınavını geri istiyoruz eleştiri ve taleplerini anımsattığımız üniversite yetkilileri ise, Dünyada yıllık öğretim sistemi neredeyse kalmadı. Yurtdışında da öğrencilerimize kaç kredi aldın sorusu yöneltilirken, bu gelişmeyi görmezden gelemezdik.

Dünyaya uyum sağlamak için kredili sisteme geçtik. Öğrencilerimiz emin olsunlar ki onların aleyhine hiç bir düzenleme yapmadık. Aksine bu sistem geçilemeyen derslerin bir sonraki dönemde verilebilmesini kolaylaştırıyor. Bir üst sınıfa geçmek için bütünleme sınavlarından çok daha büyük fırsat tanıyor karşılığını verdiler. Bütünleme sınavlarının yeniden konulmasının kredili sistemin bitmesi anlamına geleceğine dikkat çeken yetkililer, bu nedenle bütünleme sınavlarının olmayacağını söylediler.

Kaynak: Haber7

kalan karakter 1000

alp alp

ben 2 yıllık adalet okuyordum. 4 yıl oldu gene mezun olamadım ve hep 1.90 larda takılı kaldı genel not ortalamam. bütünleme kalkmasaydı şimdiye çoktan mezun olacaktım. bu sene mezun olduk kesin dedik lakin gene olamadık. bari bu sene bütünleme verin 4 yılım boşa geçmiş olmasın. çok saçma sapan bir sistemi var aöf ün. ben 1.95 genel not ortalamasına sahiptim ve dönemim uzamıştı bir dersten girsem rahat 2.00 ı bulurdum ama önüme 7 ders koydular ve 1.95 den geri 1.80 e düştüm. çok saçma.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.06.2015 20:33
NAZLI NAZLI

KESINLIKLE BUTUNLEME GERI GELMELI

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.12.2014 14:33
ÖZLEM ÖZLEM

BUTUNLEME GELSIN NE OLUR İKİ DERS İÇİN KOCA BIR YILIM GIDIYOR BIR CARE BULSUNLAR BU HAKSIZLIGA.AÖF KREDİLİ SİSTEM KALKAR DIYOR ORGUN EĞİTİM HEM KREDILI HEMDE BUTUNLEME VAR BİZDE NIYE CIKMAZA KOYUYORLAR ANLAMIS DEGILIM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.06.2014 13:39
gül gül

arkadaslar luttfen destek olun gerekli yrlere mail v e fax gonderelim de but.olsun.lutfen

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 09.02.2014 02:14
bütünleme istiyoruz bütünleme istiyoruz

bütünlemeyi geri verin lütfen bizi perişan etmeyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 19.06.2013 18:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.