X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AÖL sınav sonuçları açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AÖL sonuçları açıklandı

  • Giriş Tarihi: 20.6.2013 16:48

11-12 Mayıs 2013 tarihinde yapılan II. dönem sonuçlarını sitesinden açıkladı.

AÖL sonuçlarının 17 Haziran 2013 günü açıklanacağı belirtilmişti. Ancak 'ten yapılan açıklamada AÖL sınav sonuçlarının 20 Haziran 2013 Perşembe gününe ertelendiği açıklanmıştı.

, AÖL mezunu olan adayların neler yapması gerektiğini açıkladı.

AÖL SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN!

İşte MEB'in yaptığı o açıklama:

-Sınav sonucunda mezun olmaya hak kazanan ve acilen Çıkma Belgesi'ne ihtiyaç duyan öğrencilerimiz; bu belgeyi nasıl alabileceğiniz ile ilgili ayrıntılı açıklamaları sitede bulabilir.

-Çıkma belgesi'ne acil ihtiyaç duymayanların dilekçe göndermemesi rica olunur. Çıkma Belgesi almak isteyen öğrencilerimiz 10 TL diploma harcını (Vakıfbank, Ziraat Bankası veya Halkbank) yatırdıktan sonra posta (KARGO) şahsen veya vekalet verdiği kişi aracılığı ile Müdürlüğü'ne (ANKARA) başvurmak zorundadır.

-Üniversite kaydı haricinde zorunlu olmadıkça çıkma belgesi almak için başvurunun yapılmaması, bu durumda mezuniyet yazısı için Genel Lise Görevli Anadolu Liseleri ile Halk Eğitim Merkezlerine başvurulması önemle rica olunur.

-Not: Çıkma belgesi için 'ne gelen dilekçeler hemen işleme alınarak belgeleri tanzim edilmekte ve kargo ile adreslere gönderilmektedir. Ancak 10 TL diploma harcını yatırmayanların veya dilekçe kanununa uygun olmayan dilekçeler işleme alınmamaktadır.

-Mezun olduğuna dair yazıya ihtiyaç duyan öğrencilerimiz bölgelerinde bulunan genel liseler ve Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu Liseleri Müdürlüklerinden veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alabilirler.

kalan karakter 1000

açık lise açık lise

bir aöllü olarak diyebiilirim ki bu sistem bence çok güzel aciklisem.com dan mezun oldum ve şu anda üniversite öğrencisiyim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.11.2013 09:24
İLKER İLKER

ilk başta bu kansızlar bütünlemeyi çıkartsın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 20.06.2013 22:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.