X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte üniversite kayıtlarının başlama tarihi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte üniversite kayıtlarının başlama tarihi

  • Giriş Tarihi: 3.7.2013 17:44

, 2013-2014 öğretim yılı yüksek öğretim programlarına kayıt tarihlerinin, 12-20 Ağustos olarak belirlendiğini bildirdi.

'den yapılan açıklamaya göre, 2013- tercih işlemleri, 8-18 Temmuz'da yapılacak. Adaylar,2013-ÖSYS Programları ve ları Kılavuzu'na, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr adresinden erişebilecek.

Adaylara kılavuz satışı yapılmayacak. Tercih işlemleri, kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecek. Kontenjanların bulunduğu tabloların son sütunlarında yer alan 2012-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte 2012-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğunun unutulmaması gerekiyor.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabilecek. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları tercih formu ve nüfus cüzdanı ya da pasaportlarıyla istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracak.

2013-2014 öğretim yılı yükseköğretim programlarına kayıt tarihleri, 12-20 Ağustos olarak yeniden belirlendi.

cevap kağıtları erişime açıldı

'na (2013-LYS) ait soru kitapçıkları ve cevap kağıtlarının görüntüleriyle cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kağıtları, adayların incelemesi amacıyla erişime açıldı.

Adaylar kendi cevap kağıtlarının görüntüsünü, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle edinecekler. Ayrıca adaylar sınavda kendi cevap kağıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebilecek. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebilecek.

Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak ve her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak.

kalan karakter 1000

magdur magdur

bende açık lisede okuyorum ve son sınav 18 agustosta belli oluyor kazansamda kayıt yaptıramayacagım eylülde olsun kayıtlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.07.2013 17:33
acık lise acık lise

Açık lise'de okuyorum bütün üniversiteleri kazandım 4 yıllık ve diplomamı alamayacam bu süre yüzünden!!! yetkililerin bizi duymasını rica ediyorum !! Eskisi gibi Eylül'de olmalı kayıtlar !!! Kimsenin bizi taktıgı yok anlaşılan, biz bütün sene buna göre plan program yaptık ve şimdi yaptıgınız şeye bak !! hayatımızla oynamaya hakkınız yok !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.07.2013 02:39
olamaz olamaz

diplomam okulda kaldı :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 04.07.2013 23:23
elif elif

kazandığım halde kayıt yaptıramicam :( yapmayınnnnnn !

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.07.2013 21:17
elif elif

mahvoldumm diplomamı almadan kayıt tarihleri bitecek bir yılım boşa gidecek ama olmaz ki bittim ben :(

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.07.2013 21:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.