X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Arel tıp fakültesi açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Arel tıp fakültesi açıyor

  • Giriş Tarihi: 15.8.2013

Arel Eğitim Kurumları, Arel Üniversitesi çatısı altında tıp fakültesi açmaya hazırlanıyor. YÖK tarafından onayı alınan fakültenin 2014-2015 akademik yılında eğitime başlaması planlanıyor

Anaokulundan üniversiteye eğitimin tüm kademelerinde hizmet veren Arel Eğitim Kurumları, Arel Üniversitesi çatısı altında tıp fakültesi açmaya hazırlanıyor. YÖK tarafından onayı alınan fakültenin 2014-2015 akademik yılında faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Arel Eğitim Kurumları'nın kurucusu Kemal Gözükara, tıptan sonra da hukuk ve eğitim fakülteleri açmak istediklerini söyledi. "Eğitim fakültemizin mezunları Arel Koleji'nde öğretmen olarak çalışsın istiyoruz" diyen Gözükara, uzun vadeli planlarını ise şöyle açıkladı: "Üniversitemizin yüksek lisans ve doktora programlarını artırarak, öğretim üyelerimizi kendimiz yetiştirmek, eğitimci kadromuzu da Arelliler'den oluşturmak düşüncesindeyiz."

'DÜNYA LİGİNE ÇIKACAĞIZ'
24 yıllık geçmişe sahip Arel Eğitim Kurumları'nın dünya standartlarında eğitim veren bir yapıya kavuştuğunu belirten Gözükara, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında PYP ve MYP eğitim programları uygulayarak (öğrenci merkezli ve sorgulayıcı sistem) uluslararası bir eğitim kimliği kazandıklarını söyledi. Gözükara, Arel Üniversitesi'nin ise 11 bin 500 öğrencisi olduğunu kaydetti.

Mimaride öğrenci anketi
Arel Eğitim Kurumları'nın kurumsal özelliğinin mimari ve renklerine de yansıdığını söyleyen Gözükara, bu konuda öğrencilerin görüşlerinin ön plana çıktığını belirtti. Öğrencilere anket yaparak onların fikirlerini aldıklarını belirten Gözükara, "Mimari ve renkler, mimarlık bölümü öğrencileri, akademisyenler ve görsel sanatlar öğretmenleri kararıyla belirlenir. Yani işin mutfağında kim varsa yaratılan güzellik onların eseridir" şeklinde konuştu.

Akademik kadro artmalı
Gözükara, son yıllarda sayıları hızla artan üniversitelerin nitelikli akademik kadroya ihtiyaç duyduğunu aktardı. Aksi halde niceliksel büyümenin yarar yerine ülkeye zarar verebileceğini aktaran Gözükara, "Eğitim her bakımdan kalite ister. MEB ve YÖK bu tür konuları dikkate alır diye düşünüyorum" dedi.

kalan karakter 1000

boş işler boş işler

5 katlı binası olan yökden tıp fakültesi kurma izni alıyor.avrupanın enfazla tıp fakültesi olan ülkesiyiz. bence birilerinin bu kadar üniversite,tıp fakültesi açılmasına sınır getirilmsi lazım.bu konudaki başıbozukluğun son bulmsı dileğiyle..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır8
cevapla 29.08.2013 14:43
m537 m537

kemal gözükara doğru söylemişte ilk önce kendi üniversitesine baksın vize ve final sorularının aynı olduğu lisans programları var kendi okulunda kalite ortada yani eski bir ögrencisi olarak yazıyorum...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır7
cevapla 15.08.2013 03:15
xadam xadam

Ne alaka bende aynı okulda öğrenciyim bu zaman kadar dediğin bir şeyi hiç bir şekilde yaşamadım kimse kusura bakmasın arkadaş okul uzak olmasa şu an puanından yanına bile yaklaşamayacak insanlar var bu okulda cidden kaliteli eğitim veriliyor b ne üniversiteler var

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.12.2015 02:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.