X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER MEB'den, dershanelere alternatif çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

MEB'den, dershanelere alternatif çözüm

  • Giriş Tarihi: 20.11.2013 13:41

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı halk eğitim merkezlerinde üniversite sınavlarına, sınavla öğrenci alan liseler ile meslek sınavlarına hazırlık kursları açılabilecek.

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce halk eğitim merkezlerinde açılabilecek destekleyici kurslara ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında ''Kişisel Gelişim ve Eğitim'' alanı altında açılan destekleyici kurslarda yapılan düzenleme hatırlatıldı.

Buna göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen, güzel sanatlar ve spor liseleri; Anadolu imam hatip ve imam hatip liseleri ile genel, mesleki ve teknik liseleri öğrencileri için ''Ortaöğretim Kurumları Öğrencilerine Yönelik Destekleyici Kurslar'' açılabilecek. Üniversiteye hazırlık kursları da bu kapsamda olacak.

Öte yandan Anadolu liseleri, fen lisesi ve kolejlere hazırlık kurslarıyla bursluluk ve yatılılık sınavlarına hazırlık için ise ''Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Destekleyici'' kurslar açılabilecek.

Halk eğitim merkezlerinde ayrıca kaymakamlık, hakimlik, müfettişlik gibi meslek sınavlarına hazırlık kursları da düzenlenebilecek.

Tüm kurslarda 256 saat ders verilebilecek. Destekleyici kursların içerikleri, bireylerin ihtiyaçları ve kurumların imkanları doğrultusunda merkezler ve milli eğitim müdürlüklerince hazırlanacak.

Kurslara katılanlara ''Kurs Bitirme Belgesi'' yerine, ''Katılım Belgesi" verilecek.

kalan karakter 1000

ebru ebru

neymiş demekki devlet okullarındaki eğitim yeterli değilmişki böyle bir kurs açılıyor dershanelere bu ani darbe neden .?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2013 01:30
metn metn

ÜCRETLİ OKUL KURSLARINI NE YAPACAĞIZ PEKİ......

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 21.11.2013 12:47
vicdan vicdan

tamam açılsın çok güzel.isteyen buralara gitsin isteyen dershanelere!dershanelerin devlete hiçbir yükü yokken neden kanun zoruyla kapatılmaya çalışılıyor!başbakan neye kızdı bilmiyorum.ama kişisel sorunlarını kendi aralarında halletsinler.öğrencilerin hür seçimlerine karışmasınlar!

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 20.11.2013 22:48
BAYRAM60 BAYRAM60

MEB KURSUNU DA AÇSIN EĞİTİMİNİDE ARTIRSIN NE YAPARSA YAPSIN ZATEN ÖĞRENCİ DERSHANEYE GELMEZSE OTAMATİK OLARAK KAPANIR . . AMA YASA İLE SEN BUNU KAPATIRSAN REZİL OLURSUN HÜSRANA UĞRARSIN KENDİNE GÜLDÜRÜRSÜN .

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 20.11.2013 17:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.